1 Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w niedzielę, 11 czerwca na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o braciach Franciszkanach Odnowy, nowym zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują
w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.

2 W Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji.3 Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam i w Internecie: www.jednegoserca.pl.

4 W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się 5. finał Festiwalu Wiary. W piątek, 16 czerwca, zapraszamy od godz. 9.00 do hali Podpromie w Rzeszowie. Katechezy wygłosi bp Grzegorz Ryś. (godz. 9.00-13.00 i 15.00 -19.00 katechezy + modlitwa) O godz. 20.00 Eucharystia. W sobotę, 17 czerwca, w kościołach stacyjnych odbędzie się Jutrznia z katechezą, po nich ewangelizacja uliczna do godz. 12.00. O godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie – koncert ewangelizacyjny. W sobotę finał Festiwalu Wiary będzie organizowany także w Strzyżowie i Jaśle (w Kolbuszowej tydzień wcześniej). Szczegóły na stronie www: festiwalwiary.pl i na plakacie. Całość wydarzenia koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI Diecezji Rzeszowskiej.

5  Zapraszamy do słuchania Katolickiego Radia Via, które w najbliższych dniach będzie transmitować: w sobotę, 10 czerwca, o godz. 12.00 – uroczystość dziękczynienia za 25 lat istnienia diecezji, 15 czerwca – w uroczystość Bożego Ciała – Mszę św. o godz. 9.00 i procesję, wieczorem tego dnia o godz. 19.00 koncert Jednego Serca Jednego Ducha, w piątek 16 czerwca o godz. 20.00 – Mszę św. w ramach finału Festiwalu Wiary.

6 W niedzielę, 18 czerwca, odbędzie się w Gorlicach Dzień Integracji Misyjnej w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z grup misyjnych oraz inne osoby, którym sprawa misji nie jest obojętna.

7 Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19 dnia miesiąca do kościoła pw. bł. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę św. w intencji budowy kościoła, budowniczych i ofiarodawców oraz na nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się konferencja, poświęcona współczesnym procesom globalnym, problemom i wyzwaniom społecznym, na które przed laty zwracał uwagę bł. męczennik ks. Jerzy Popiełuszko – patron ludzi pracy i parafii. W poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. prof. UKSW dr hab. Janusz Balicki – kierownik Katedry Polityk Publicznych oraz kierownik Międzyinstytutowego Zakładu Badań nad Migracją. Temat konferencji: Współczesne wyzwania przed Kościołem w Polsce w świetle życia i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

8 Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.

9 Samorząd Województwa Podkarpackiego zaprasza do udziału w konferencji pn. „Miejsca kultu maryjnego na pograniczu polsko-słowackim” w ramach projektu Szlak Maryjny („Światło ze Wschodu”). Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2017 r. w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie k. Przemyśla. Informacje i zapisy do 13 czerwca 2017 r. na adresy: m.rainer@podkarpackie.pl oraz a.lorynowicz@podkarpackie.pl

10 Diecezja rzeszowska wraz z archidiecezją przemyską i diecezją zamojsko-lubaczowską zostały poproszona o zorganizowanie przyszłorocznej “94. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę” w dniach 26-27 maja 2018 r. W związku z tym, w ramach duchowego przygotowania do pielgrzymki, w poszczególnych diecezjach dokona się peregrynacja Relikwii i Obrazu: “Szlachetni Polacy w służbie zdrowia”. Relikwie i Obraz w pierwszej kolejności (od 18 czerwca do 14 października 2017 r.), będą peregrynować po kaplicach szpitalnych i hospicyjnych. W drugiej turze (od 15 października 2017 r.) nawiedzą kaplice w DPS-ach. Porządek peregrynacji został przekazany kapelanom.