Sobota 24.06.2017 była okazją do odbycia pielgrzymki autobusowej na południe naszej diecezji. Pierwszym miejscem odwiedzonym przez uczestników był Tarnowiec z Sanktuarium, w którym zanoszone prośby wysłuchuje Maryja z tytułem Matki Bożej Zawierzenia. Tam, po Eucharystii pielgrzymi przeszli Drogą Krzyżową prowadzącą na Kalwarię Trzeciego Tysiąclecia – symboliczny cmentarz dzieci nienarodzonych, a następnie po posiłku udali się w dalszą podróż. Kolejnym przystankiem w podróży był Dębowiec z figurą Matki Bożej Płaczącej z La Salette. Historię miejsca i charakterystyczny jemu rys pobożności przybliżyła dziewica konsekrowana s. Iwona Józefiak. Trzecim miejscem postoju był Nowy Żmigród, a w nim postać męczennika systemu komunistycznego – bł. ks. Władysława Findysza. Na zakończenie odwiedziliśmy Skalnik – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Gór, czczonej w obrazie koronowanym w 2007 r.