1 Przeżywana dziś Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO kończy okres Liturgiczny – nazywany Wielkanocnym. Otwierajmy nasze serca i umysły na natchnienia Ducha Świętego.

2 Jutro – „drugi dzień zielonych świąt”. Kościół przeżywa liturgiczne święto N.M.P. – Matki Kościoła. Msze święte będą o godz. 08.00 rano i  wieczorem o godz. 18.00. 

3 Jutro rozpoczniemy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez cały miesiąc 15 minut przed Mszą św. będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa – zawierzając Bożemu Sercu nasze rodziny, parafię, Ojczyznę.

4 Jutro przypada DZIEŃ DZIECKA – w naszej modlitwie będziemy prosić o Bożą Opiekę dla wszystkich dzieci.

5 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ.

6 W najbliższy Pierwszy Czwartek Miesiąca, będziemy prosić Pana Boga o  powołania do Służby Bożej w kościele powszechnym i w naszej parafii.

7 Również w czwartek przypada święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8 Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Od godz. 08.30 nawiedzę z posługą sakramentalną chorych których odwiedzam co miesiąc w każdy 1 piątek. Gdyby ktoś z tych chorych z przyczyn wiadomych nie chciał posługi sakramentalnej w 1 piątek – proszę wcześniej zgłosić. Gdyby również ktoś chciał skorzystać z posługi sakramentalnej a wcześniej nie korzystał z posługi sakramentalnej 1-e  piątki, proszę również zgłosić. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30. do 17.30. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe. Proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku. Spowiedź  codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą.

9 Najbliższa sobota – jest Pierwszą Sobotą Miesiąca, o godz. 17.00 odmówimy różaniec wynagradzający za wszelakie bluźnierstwa uczynione Niepokalanemu Sercu N.M.P. i litanię do N.S.P.J.

10 W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. Jest to również niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00.

11 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Osiedla: Ilonie Pietrzyk, Bożenie Szurlej, Renacie Wajda, Piotrowi Szczepan, Justynie Lonc. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł., na środki czystości.

12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Przylaska „z pod Wyciągu”: Dudek, Dudek, Piela, Kędzior, Skoczylas, Piela.

13 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Z prasy katolickiej pozostała tylko Niedziela i Gość Niedzielny. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

14 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

15 Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Daniel Madej z Rzeszowa – Słociny z Natalią Ożóg pochodzącą z Babicy. Zapowiedź 2, oraz Piotr Prusaczyk z miejscowości Kadzidło z Sabiną Bury z Babicy. Zapowiedź 1.

16  Proszono by ogłosić, że w najbliższym tygodniu nasze domy odwiedzi kominiarz. Można skorzystać z jego fachowej pomocy.

17 Niektórzy parafianie zgłaszają kradzieże kwiatów z grobów na cmentarzu. Miejmy oczy szeroko otwarte.

18 Od najbliższej niedzieli, 7 czerwca nie będzie popołudniowej Mszy św. o godz. 15.00. Msze św. będą o godz. 07.00, 09.00. 11.00.

19 W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

20 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.