1 Wspominając dziś w liturgii Świętą Rodzinę zawierzamy Jej wszystkie rodziny naszej parafii.

2 Jutro (poniedziałek) ostatni dzień „starego roku”. O godz. 15.00 będzie Msza św. na zakończenie starego roku z krótkim podsumowaniem wydarzeń, które miały miejsce w naszej wspólnocie parafialnej w 2018 r. Serdecznie Was zapraszam na Mszę świętą na godz.15.00, wspólnie podziękujemy Panu Bogu za ten kończący się już rok. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3 W wtorek rozpoczniemy Nowy 2019 rok. W tym dniu przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitw w intencji pokoju na świecie. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00.

4 W środę po porannej Mszy św. nabożeństwo do M. B. Częstochowskiej.

5 W najbliższy Pierwszy Czwartek Miesiąca po porannej Mszy św. będziemy się modlić w intencji Powołań do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej Parafii.

6 W najbliższy Pierwszy Piątek Miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nie będzie Mszy św. rano będzie Msza św. będzie wieczorem o godz. 17.00. Gdyby ktoś miał potrzebę spowiedzi proszę skorzystać z sakramentu pokuty od 15.30 – 16. 30. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Na Mszę św. w pierwszy piątek miesiąca zapraszam kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klasy 8 i 3 gimnazjum. W czasie Mszy św. otrzymają poświęcone modlitewniki.

7 W PIĄTEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza  święta.

8  Najbliższa sobota to zarazem Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy świętej porannej odmówimy Litanię do Matki Bożej. Nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca rozpoczniemy w miesiącu lutym.

9 W niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną potocznie   świętem Trzech Króli. Jest to dzień modlitw w intencji Misji. Składka zostanie  przeznaczona na misje. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie kredy i  kadzidła. W tym dniu przypada 34 rocznica konsekracji biskupiej ks. Biskupa Kazimierza Górnego i 31 rocznica konsekracji biskupiej ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. W modlitwie będziemy polecać Panu Bogu pasterzy naszej diecezji.

10 W niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00.

11 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Danucie Betleja, Barbarze Drajczyk, Ryszardowi Ćwiok, Krystynie Nieroda, Wioletcie Kozioł. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę  50 zł., p.Bogusława Bieszczad 30 zł.

12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Koloni: Ruszała, Krok, Gargaś, Kucharzyk, Bałchan.

13 Czas Bożego Narodzenia związany jest z tradycją wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą, której celem jest spotkanie z mieszkańcami parafii, wspólna modlitwa, szczera rozmowa o codziennych radościach i krzyżach. Istotą kolędy jest błogosławieństwo Boże domu i rodziny w nowym roku. Na stole powinien być Krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo święte. Proszę, aby w jak ubiegłe lata aby ktoś z rodziny czy z sąsiedztwa, gdzie ksiądz rozpoczyna kolędę – przyjechał samochodem, aby podwieźć księdza i ministrantów tam gdzie w danym dniu będzie wizyta duszpasterska. Proszę, aby po zakończeniu kolędy w danym dniu w ostatnim domu, czy z sąsiedztwa , ktoś odwiózł księdza i ministrantów. Z góry dziękuję.

  14 Kolędę rozpocznę od środy – 2 stycznia. Na początku Wyżne – Przylasek

a) ŚRODA– od 14.45. Od pana Adama Dudek do pana Roberta Materny, zakończenie u pana Piotra Różewicza.

b) CZWARTEK – od 14.00. Od pana Tadeusza Szpond do końca Przylaska.

c) SOBOTA – od 08.30. DZIAŁY – od rodziny Rataj do braci Popek.

15 Zachęcam do czytania świątecznej prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

16 Wszystkim życzę spokojnego zakończenia Starego Roku i rozpoczęcia Nowego Roku z Panem Bogiem, w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

17 Modlitwa w intencji Rodzin.