1 Dziś przy Katedrze rzeszowskiej przeżywamy Dożynki Diecezjalne – dziękczynienie za zebrane plony wraz z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rolników.   

2 W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy: w poniedziałekbł. Bronisławę, w czwartekśw. Grzegorza Wielkiego – papieża. Wszystkim Solenizantom składam serdeczne życzenia  

3 W wtorek 1 września będziemy przeżywać 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Panu Bogu będziemy polecać wszystkich którzy oddali życie walcząc o niepodległość naszej Ojczyzny.                              

4 W wtorek z Bożą i ludzka pomocą rozpoczniemy nowy rok szkolny. Dziś w czasie Eucharystii prosimy Pana Boga o Bożą opiekę i błogosławieństwo Boże dla uczniów, nauczycieli i rodziców. W sposób szczególny  o wstawiennictwo u Pana Boga prosimy patrona naszej Szkoły – św. Jana Pawła II. Z przyczyn wiadomych nie będzie to czas łatwy. Wszyscy musimy od siebie wymagać i stosować się do podawanych zasad.  Dlatego bardzo proszę uczniów, nauczycieli i rodziców o wzajemne zrozumienie, współpracę i poszanowanie. W imieniu dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców pragnę poinformować wszystkich, iż uczniowie z klasy ósmej, dzisiaj już nasi absolwenci, uzyskali bardzo dobre wyniki na egzaminie ósmoklasisty. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Wiemy jak bardzo ciężko było im się przygotować. Czas ich intensywnej nauki i powtórek przypadł przecież na tak trudny czas. Pracowali wprawdzie pod czujnym okiem swoich nauczycieli, ale przecież jednak sami. Dlatego cieszymy się z osiągnięcia bardzo dobrych wyników. Wyniki naszych uczniów są wyższe niż średnie wyniki w gminie, województwie i całej Polsce. Są to owoce pracy uczniów, nauczycieli i myślę, że również wielu rodziców. Za co wszystkim serdecznie dziękuję.       

5 W wtorek na godz. 19.00, na krótkie spotkanie zapraszam Radę Parafialną.                                                              

 6 W środę, nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. 

7 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK, PIERWSZA SOBOTA i PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA.  

a) w pierwszy czwartek – będziemy się modlić w intencji Powołań do Służby Bożej w Kościele powszechnym w naszej diecezji oraz w naszej parafii.        

b) w pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30 do 17.30. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku.

c) w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

 d) w pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający za wszystkie grzechy i bluźnierstwa raniące Niepokalane Serce N.M.P.                                                 

e) w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz, 09.00.                                                                                             

  8 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Katarzynie Bieda, Wandzie Jakóbskiej, Joannie Kienast, Katarzynie Ciura, Dorocie, Andrzejowi, Kacprowi Zaremba, Bernardowi Szymańskiemu. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 80 zł. na potrzeby parafii, p. Danuta Drążek 30zł., p. Krystyna Bukała 30 zł.                         

 9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy dołu: Adamski,  Niedziałek, Niedziałek, Baran, Wanat, Tomoń.    

10 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza dziękuję mieszkańcom Babicy – góra i kolonia: Antoniemu Marcinowskiemu, Wojciechowi Marcinowskiemu, Czesławowi Wójcik, Antoniemu Pasternak, Adamowi Bosek, Januszowi Ficek.             

11 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzegorz Drozd z Babicy z Agnieszką Najsarek  z Niżatyc par. Kańczuga. Zapowiedź 2.  

12 Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się z prośbą: w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Wszyscy zatem którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych powinni w czasie nabożeństw mieć zasłonięte usta i nos.                                

13 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.  Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.      

14 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.Szczególnie zachęcam do spowiedzi dzieci i młodzież, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty, aby z Bożą pomocą i czystym sercem wejść w nowy rok szkolny.

 15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.