1 Przeżywając dziś Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  zawierzamy Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu każdy dzień naszego życia.   

 2 Jutro – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA, oraz zakończenie nabożeństw majowych.    

3 Jutro – przypada liturgiczne wspomnienie – Nawiedzenie N.M.P.       

4 W wtorek rozpoczniemy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez cały miesiąc 15 minut przed Mszą św. będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa – zawierzając Bożemu Sercu nasze rodziny, parafię, Ojczyznę.

5 W wtorek – przypada DZIEŃ DZIECKA – będziemy modlić się prosząc o Bożą Opiekę dla wszystkich  dzieci.                                                          

6 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ wraz z nabożeństwem czerwcowym.

7 W W czwartek 3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 09.00 będzie główna Msza św. a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła, tak jak w ubiegłym roku. Bardzo proszę aby Ołtarze wokół kościoła zrobili mieszkańcy poszczególnych rejonów parafii. Pierwszy Ołtarz poniżej schodów mieszkańcy Działów, drugi Ołtarz z tyłu kościoła mieszkańcy Przylaska i Kosiny, trzeci Ołtarz pod schodami przy bocznym wejściu do kościoła mieszkańcy Babicy dołu i środka, czwarty Ołtarz przy Krzyżu misyjnym mieszkańcy Babicy góry i kolonii. Zapraszam tegoroczne dzieci komunijne na Mszę św. oraz dzieci, które będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Mile by były widziane dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Proszę aby chętne Róże Różańcowe niewiast wzięły chociaż kilka obrazów i świece. Proszę, aby Róża p. Józefa Kucaba i Józefa Pasternaka wzięła baldachim i chorągwie. Jest to również Pierwszy Czwartek Miesiąca dziękując Panu Bogu za dar powołań będziemy również prosić o nowe święte powołania do Służby Bożej w Kościele Chrystusowym.

8 W piątek rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po „Bożym Ciele” każdego dnia po Mszy świętej wieczorowej będzie miała miejsce procesja Eucharystyczna wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. W niedzielę procesja będzie na sumie.

9 Jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca –  uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W związku z sytuacją pandemiczną w piątek, od godz. 08.30 z posługą Sakramentalną odwiedzę tylko tych chorych którzy zostaną zgłoszeni. Wszystkich chorych którzy chcą skorzystać z posługi pierwszopiątkowej proszę zgłosić w zakrystii lub telefonicznie ( numer telefonu 17 277 27 17). Spowiedź w piątek 16.30 -17.30. W ciągu tygodnia spowiedź codziennie od godz. 17.00.  

  10 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem czerwcowym.

11  W najbliższą Pierwszą Sobotę Miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. O godz. 17.00 odmówimy różaniec, następnie będzie nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.    

12 W najbliższą Pierwszą Niedzielę Miesiąca zmiana tajemnic różańcowych będzie na Mszy św. o godz. 09.00.

13 W niedzielę na sumie będą chrzty.

14 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i ofiarę 80 zł. dziękuję rodzinom z za torów: Annie Kozik, Beacie Wiater i córce, Grażynie Miazga i córce, Małgorzacie Borowiec i córce.

  15 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Przylaska „ z pod Wyciągu”: Dudek, Dudek, Piela, Kędzior, Skoczylas, Piela.

16  Zapowiedzi Przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Agnieszka Ficek z Babicy z Sławomirem Zimnym z Boguchwały. Zapowiedz 1.

17 Za uporządkowanie cmentarza dziękuję parafianom z  Działów: Henrykowi Pokrywka, Markowi Bukała, Bogdanowi Molenda, Zbigniewowi Szurlej, Ryszardowi Czyż, Bogdanowi Rataj, Dariuszowi Łyszczek, Marcinowi Wędrychowicz, Marii Niedziałek, Halinie Barć, Dawidowi Łojek, Miłoszowi Grębosz.

18 Pragnę również serdecznie podziękować Radzie Parafialnej i wszystkim parafianom, którzy włożyli ogromny trud w przygotowanie Prymicji ks. Jakuba. Niech dobry Bóg wam wszystkim błogosławi.

19 W ciągu tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy oraz możliwość spowiedzi św. 

20 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.