1 W związku z Światowym Dniem Serca w dzisiejszą niedzielę (29 września), o godz. 13.00 w Rzeszowie na Rynku organizowany jest festyn edukacyjno – rekreacyjny połączony z możliwością skorzystania z bezpłatnych badań i porad lekarskich.

2 W tym tygodniu będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienia następujących  Świętych: w poniedziałek – św. Hieronima, w wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę – świętych Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu , w sobotę – św. Faustyny.

3 W wtorek rozpoczniemy miesiąc październik, który w naszej tradycji religijnej związany jest z modlitwą różańcową. Matka Boża w Objawieniach w Lourdes, Fatimie i Gietrzwałdzie prosiła: o modlitwę na różańcu – bo on jest ratunkiem dla zagubionego świata i człowieka. W naszej parafii różaniec w tygodniu będzie o godz.17.00, zaraz po  różańcu o godz. 17.30  będzie Msza święta. Pragnę, aby w październikowy Różaniec włączyły się wszystkie grupy parafialne i dzieci z szkoły. Każda z tych grup parafialnych będzie raz w miesiącu prowadziła różaniec. O prowadzenie różańca w tym tygodniu poproszę: w wtorek –  Różę p. Zofii Przybyły, w środę – Różę p. Danuty Szurlej, w czwartek – ministrantów, w piątek – Różę p. Józefa Pasternaka, w sobotę – czcicieli Niepokalanego Serca N.M.P.
Na nabożeństwie różańcowym dzieci będą otrzymywały piękne obrazki – a na końcu miesiąca, dzieci które uczęszczały na różaniec otrzymają miłą niespodziankę. Serdecznie na różaniec zapraszam: dzieci, młodzież, dorosłych,  starszych. Możemy wymodlić sobie i innym wiele łask.

4 W związku z nabożeństwem różańcowym w miesiącu październiku ulegają zmianie godziny niedzielnych Mszy św. Msze święte w październiku w niedzielę będą o godz. 8.00 i 10.00 przed południem. Po południu o godz. 15.00 będzie Różaniec i Msza święta.

5 W środę – NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z różańcem.

6 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK , PIERWSZA SOBOTA i PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA.

a) w pierwszy czwartek na różańcu będziemy się modlić o powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

 b) w pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 07.30 będzie Msza św. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w pierwszy piątek rano – od godz. 07. 00, wieczorem –  od godz. 16.00 do 17.0 0, ponieważ o 17.00 jest Różaniec. Bardzo proszę, aby z sakramentu pokuty korzystać już od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30.

c) w piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z różańcem. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie różaniec.

d) w pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. Modlitwą różańcową będziemy wynagradzać za grzechy, które ranią Serce Matki Bożej.

e) w pierwszą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 15.00.

7 W niedzielę 6 października 2019 r. odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa zorganizowana przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej. Nabożeństwo rozpocznie się przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów o godz. 15.00. Uczestnicy procesji przejdą do Bazyliki Ojców Bernardynów, gdzie odbędzie się Msza święta.

 8 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Marii Niedziałek, Magdalenie Niedziałek, Janinie Kuś, Małgorzacie Kowalik, Piotrowi Urban. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 50 zł. na potrzeby parafii.

 9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Szurlej Jacek, Pasternak, Szurlej Wojciech, Pasternak Janusz, Długoń.

10 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza dziękuję parafianom z Przylaska: Agnieszce i Krzysztofowi Lassota, Adamowi Chyłek, Mariuszowi Wróbel, Tadeuszowi i Michałowi Szpond, Robertowi Materna, Zofii i Agnieszce Przybyła, Sabinie Wiater, Marianowi Pszonka, Piotrowi Kulińskiemu.

 11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

12 W zakrystii można nabyć książkę o błogosławionym Józefie Kowalskim.

13 Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu Imieniny, Urodziny, Rocznice –  składamy serdeczne Życzenia.

 14 Całej wspólnocie parafialnej i wszystkim gościom życzymy spokojnego tygodnia i wielu łask od Pana Boga w codziennych zajęciach.

15 Wspominając dziś świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, zawierzmy się ich anielskiej opiece. Modlitwa do Michała Archanioła.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen