1 W dniu dzisiejszym wszystkie poświęcone Kościoły przeżywają Rocznicę Poświecenia własnego Kościoła. Dziękuję wszystkim którzy trudzili się przy budowie naszego Kościoła. Dziękuję Wam którzy troszczycie się o piękno naszej świątyni.
2 Dziś również naszą modlitwą obejmujemy prześladowany Kościół w Pakistanie.
3 W środę – NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z różańcem. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych. Proszę aby dzieci w środę przyniosły różańcową plansze. Dzieci, które uczęszczały na różaniec otrzymają małą pamiątkę.
4 W czwartek będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH. W liturgii będziemy wspominać WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, którzy już się cieszą chwałą nieba, przez Ich wstawiennictwo będziemy się modlić o dar świętości dla nas żyjących i zmierzających w ziemskiej pielgrzymce do domu naszego Ojca w niebie. Msze święte w naszej parafii, w kościele, będą o godz. 8.00 i 10.00. O godz. 13.00 będzie Msza święta w Kaplicy cmentarnej za Wszystkich Wiernych Zmarłych z naszych rodzin spoczywających na naszym cmentarzu. Po Mszy świętej w Kaplicy będzie procesja na cmentarzu w czasie której będą odmówione modlitwy przy grobach za zmarłych.
5 W piątek będziemy przeżywać WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Będziemy modlić się, prosząc o Boże Miłosierdzie dla wszystkich dusz, pokutujących w czyśćcu, za swoje grzechy. Msze święte w naszej parafii będą o godz. 08.00, 10.00 i 17.00.
6 W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofiarują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy wg intencji Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. W listopadzie spełniając powyższe warunki można w każdym dniu zyskiwać odpusty za Zmarłych. W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach – cząstkowy.
 7 W tym tygodniu będziemy przeżywać PIERWSZY PIĄTEK, PIERWSZĄSOBOTĘ i PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA.
a) w pierwszy piątek przypada Dzień Zaduszny – nie będzie odwiedzin chorych.
b) w piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące – wypominki. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz.16.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych. Spowiedz w pierwszy piątek będzie przed południem pół godziny przed każdą Mszą św., po południu od 15.30 do 16.30. BARDZO PROSZĘ ABY DO SPOWIEDZI PRZYSTĘPOWAC JUŻ OD JUTRA, aby w uroczystość Wszystkich Świętych przystąpić do Komunii świętej. Spowiedz codziennie pół godziny przed różańcem. c) w sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. O godz. 16.30 odmówimy różaniec wynagradzający i litanię do Matki Bożej w ramach nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca – bez wypominek.
d) w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych będzie na Mszy św. o godz. 09.00.
8 Od najbliższej niedzieli wracamy do starego porządku Mszy świętych: 07.00, 09.00, 11.00.
 9 O poprowadzenie różańca w tym tygodniu poproszę: w poniedziałek – Akcję Katolicką, w wtorek  – uczniów z Caritas szkolnego, w środę – uczniów klasy 4.
10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom nowożeńcom i ich rodzinom z sobotnich ślubów.
11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Babraj, Niedziałek, Gurbisz, Sworst, Wiater, Cieśla.
12 Za wczorajszą pracę na rzecz parafii przy sprzątaniu obejścia kościoła, parkingu, drogi na cmentarz dziękuję panom z Rady Parafialnej, mieszkańcom Osiedla, strażakom i innym chętnym. Pracowali panowie: Sebastian Szczepek, Antoni Pasternak, Henryk Pokrywka, Piotr Szczepan, Piotr Różewicz, Grzegorz Borowiec, Antoni Kalisz, Maciej Szurlej, Łukasz Pijar, Marek Szmigiel, Jacek Szurlej, Jan Jucha, Wiesław Frankowski, Sebastian Zaremba, Krystian Lassota, Hubert Materna, Rafał Wilk, pan kościelny. 
13 Serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Różańcowych. Wszystkim życzę wielu łask w drodze do świętości.