1 W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, w wtorek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela. Rafała, w środę – św. Hieronima, w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek – św. Aniołów Stróżów.Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

2 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA

3 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. 

4 W czwartek rozpoczniemy miesiąc październik, który w naszej tradycji religijnej związany jest z modlitwą różańcową. Matka Boża w Objawieniach w Lourdes, Fatimie i Gietrzwałdzie prosiła:  o modlitwę na różańcu – bo on jest ratunkiem dla zagubionego świata i człowieka. W naszej parafii różaniec w tygodniu będzie o godz.17.00, zaraz po  różańcu o godz. 17.30  będzie Msza święta. Pragnę, aby w październikowy Różaniec włączyły się wszystkie grupy parafialne i dzieci z szkoły. Każda z tych grup parafialnych będzie raz w miesiącu prowadziła różaniec. O prowadzenie różańca w tym tygodniu poproszę: w czwartek –  Różę p. Zofii Przybyły, w piątek – czcicieli Bożego Miłosierdzia, w sobotę – czcicieli Niepokalanego Serca N.M.P.  Na nabożeństwie różańcowym dzieci będą otrzymywały piękne obrazki – a na końcu miesiąca, dzieci które uczęszczały na różaniec otrzymają miłą niespodziankę. Serdecznie na różaniec zapraszam: dzieci, młodzież, dorosłych,  starszych. Możemy wymodlić sobie i innym wiele łask.

5 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK, PIERWSZA SOBOTA i PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA.

a) w pierwszy czwartek na różańcu będziemy się modlić w intencji powołań do Służby Bożej w Kościele powszechnym, naszej diecezji i naszej parafii. 10 minut przed 17.00 odmówimy Litanię do najdroższej Krwi Pana Jezusa i o godz. 17.00 rozpoczniemy różaniec.

 b) w pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź w pierwszy piątek wieczorem –  od godz. 15.30 do 16.40. O godz. 16.40 odmówimy Litanię do Bożego Serca i Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17.00 rozpoczniemy różaniec. Bardzo proszę, aby z sakramentu pokuty korzystać już od poniedziałku. Spowiedź codziennie godzinę przed Mszą świętą.

c) w piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z różańcem.

d) w pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. Modlitwą różańcową o godz. 17.00 będziemy wynagradzać za grzechy, które ranią Serce Matki Bożej.

e) najbliższa niedziela adoracyjna – zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 15.00. W niedzielę różaniec będzie o godz. 14.30. i o 15.00 Msza św.

6 W związku z nabożeństwem różańcowym w miesiącu październiku ulegają zmianie godziny niedzielnych Mszy św. Msze święte w październiku w niedzielę będą o godz. 8.00 i 10.00 przed południem. Po południu o godz. 14.30 będzie Różaniec i o 15.00 Msza święta.

7 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Babicy – dołu: Annie Herian, Bożenie Buż, Władysławie Bardzik, Weronice Łuc, Dorocie Kotowicz, Katarzynie Prdki z córką. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł. na potrzeby parafii, p. Zofia Buż 50 zł.

8 Za wczorajsze posprzątanie parkingu dziękuję 2 kolejce: Stanisławowi Domino, Henrykowi Drążek, Jackowi Zielińskiemu, Adamowi Zielińskiemu, Wacławowi Zielińskiemu, Grzegorzowi Wójcik, Jolancie Masłyk. Został uporządkowany cały parking za co jestem wdzięczny wszystkim sprzątającym.

9 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza dziękuję parafianom z Przylaska: Agnieszce i Krzysztofowi Lassota, Adamowi Chyłek, Ewelinie Materna, Hubertowi Materna, Krzysztofowi Wiater, Marianowi Pszonka,   Małgorzacie Piela.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Wójcik z Olszyn, Fendryk, Ziemba, Bury Rykała, Adam Pasternak.

11 Za wykonanie podstawy pod figurę św. Józefa dziękuję p. Zenkowi Pietrucha.

12 Proszę wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Wszyscy zatem którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych powinni w czasie nabożeństw mieć zasłonięte usta i nos. 

13 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.  Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.    

14 W ciągu całego tygodnia godzinę przed Mszą świętą jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

15 W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II 22 października 2019 r. rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II po wybranych parafiach diecezji rzeszowskiej w których znajdują się oddziały Akcji Katolickiej. W poniedziałek 5 października będziemy gościć w naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Więcej informacji w najbliższą niedzielę. Ale już dziś proszę, aby w dniu nawiedzenia nabożeństwo różańcowe poprowadziła Akcja Katolicka.

16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.