1 Przeżywamy dziś w Kościele 66 Światowy Dzień Trędowatych. Modlimy się za wszystkich ludzi dotkniętych tą ciężką chorobą oraz za misjonarzy pracujących wśród trędowatych.

 2 Dziękuję Zespołowi Pieśni „Lubeńka” z Lubeni za uświetnienie Mszy św. pięknym wykonaniem kolęd dziękuję również a piękny koncert kolęd który będzie po tej Mszy św.

3 Dziś w Domu Ludowym o godz.16.00.odbędzie spotkanie opłatkowe dla GRUP PARAFIALNYCH: Rady Duszpasterskiej, Caritas parafialnego i Akcji Katolickiej.

4 W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy świętych: w poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu – kapłana, doktora kościoła, w czwartek – św. Jana Bosko – kapłana.

5 W ŚRODĘ pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO do M. B. CZĘSTOCHOWSKIEJ.

6 CZWARTEK po Mszy świętej będziemy rozbierać Szopkę i choinki. Bardzo proszę o pomoc panów z Rady Parafialnej i kilku chętnych panów aby wszystko zgrabnie zdemontować i złożyć na wyznaczone miejsce. O pomoc proszę także młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszych ministrantów.

 7 W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Bardzo proszę, aby z sakramentu pokuty korzystać od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed Mszą św. i nabożeństwem. Proszę nie  zostawiać spowiedzi na sam dzień pierwszego piątku. Spowiedz w pierwszy piątek od godz. 15.30. – 16.30.Wszystkich chorych korzystających z sakramentu chorych odwiedzę w    pierwszy piątek od godz. 08.30.

8 W PIĄTEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo z Mszą  św.

9 W piątek Na Mszę św. zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z klasy 8 S. P. i 3 Gimnazjum. W czasie Mszy św. młodzież otrzyma poświęcone Krzyże.

 10 W SOBOTĘ 2 lutego będziemy przeżywać ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane potocznie ŚWIĘTEM MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Jest to również światowy dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji Sióstr i Braci zakonnych, którzy przez obrzęd konsekracji zostali poświęceni Bogu. Zgodnie z zarządzeniem Kurii ofiara będzie przeznaczona na rzecz klasztorów kontemplacyjnych w naszej diecezji. MSZE ŚWIĘTE w ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ będą  o godz. 08.00, 10.00. 17.00. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie gromnic. Na Mszę świętą wieczorową zapraszam dzieci komunijne z klasy trzeciej wraz  z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone książeczki do modlitwy.

11 Jest to również Pierwsza Sobota Miesiąca pół godziny przed Mszą św. wieczorową o 16.30 odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy którymi ludzie ranią serce Matki Bożej.

12 W najbliższą Pierwszą Niedzielę na Mszy św. o godz. 09.00 zmiana tajemnic  różańcowych. Niedziela adoracyjna.

13 W niedzielę z racji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja poświęcimy jabłka.

14 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Małgorzacie i Krzysztofowi Grzebyk, Grzegorzowi Pietrzyk, Lucynie i Jerzemu Łętowskim. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę 40 zł.

15 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Śnieżek, Kozik, Kozik, Górka Górka, Machowski. Sprzątanie będzie po Mszy św. z godz. 10.00.

16 Proszono, aby ogłosić o możliwości skorzystania przez mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego z NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO. Pełna treść ogłoszenia jest zamieszczona na tablicy ogłoszeń społecznych koło kościoła.

 17 W zakrystii jest do odebrania Rycerz Niepokalanej na miesiąc styczeń i luty.

18 Zachęcam do pogłębiania wiary przez czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

19 Dobiegła końca Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Pragnę Wam wszystkim serdecznie    podziękować za wielką życzliwość w czasie kolędy, za wspólną modlitwę i rozmowę za posiłek. Dziękuję za złożone ofiary kolędowe. Według zarządzenia Kurii,  część z tych ofiar jest przeznaczona na cele diecezjalne, część na cele parafialne. Niech dobry Bóg w tym Nowym Roku błogosławi Wam i Waszym rodzinom Duch Święty napełnia Was swoimi darami a Matka Boża ma Was w swojej opiece.

20 Zmarł nasz parafianin z Babicy– Koloni + WIESŁAW CZARNIK. Jego pogrzeb będzie w wtorek 29 stycznia w naszym kościele o godz. 15.00. Bożemu Miłosierdziu polećmy Jego duszę.

21 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia w mocy Bożego Ducha.