1  Dziś w naszej parafii przeżywamy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.  Panu Bogu i Matce Bożej zawierzamy rocznicowe dzieci komunijne oraz ich rodziny.

2 Dziś również DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy o naszych mamach żyjących i zmarłych.

3 Dziś także modlitwą i ofiarą wspomagamy nasze katolickie, diecezjalne RADIO VIA. Pamiętajmy o naszej rozgłośni katolickiej.

4 W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe – dni modlitwy o urodzaje  i błogosławieństwo Boże w pracy. W tych dniach urządza się procesje błagalne ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych. W naszej parafii tradycyjnie o 17. 30 nabożeństwo majowe, następnie Msza święta a po Mszy św. będą w tych dniach procesje wokół Kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i przy Krzyżu będą odmówione modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Zapraszam do tej wspólnej modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy, by nikomu nie zabrakło chleba, aby nas ominęły kataklizmy niszczące plony i naszą pracę.

5 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie z nabożeństwem majowym.

6 W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie będzie Nowenna i Msza święta.7

8 W piątek na Nowennę do Ducha Świętego i Mszę św. zapraszam uczniów z klasy 7, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w kościele.

9 W sobotę rozpoczniemy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez cały miesiąc 15 minut przed Mszą świętą przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa.

 10 Jest to również Pierwsza Sobota miesiąca, pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający za wszelakie bluźnierstwa uczynione Niepokalanemu Sercu N.M.P.

11 W niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO.

12 Najbliższa niedziela adoracyjna. Na Mszy świętej o godz. 09.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.

 13 Od najbliższej niedzieli aż do października wracamy do starego porządku Mszy świętych. W naszej parafii Msze święte w niedzielę będą o godz. 07.00, 09.00, 11.00. 

14 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Przylaska: Marcie Kulińskiej, Bernadetcie Kut, Iwonie i Malwinie Kichman, Darii i Klaudii Kondracki. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 40 zł., na potrzeby parafii, p. Kazimiera Tondera 30 zł., p.Krystyna  Dryja 30 zł. Za kwiaty dziękuję rodzicom dzieci, które przeżywają Rocznicę Komunii Świętej.

15Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy również rodzinom z Kosiny: Piskadło, Rynkiewicz, Grzebyk, Borowiec, Pietrucha, Rzegocki.

16 Za pracę na rzecz parafii dziękuję Agnieszce i Krzysztofowi Lassota.

17 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Monika Kołodziej z Babicy z Jarosławem Gątarskim z Czudca. Zapowiedz 1.

18 W tym roku w czerwcu przypada 40 rocznica pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. Pierwsza wizyta Jana Pawła II do Ojczyzny, odbyła się w dniach 2-10 czerwca 1979 roku. Z tej okazji uczniowie z Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły, której Patronem jest Papież Jan Paweł II w najbliższą niedzielę po Mszach św. rozprowadzą kalendarze z Ojcem św. Ofiara dowolna.

19 Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, nie żałujmy naszego czasu dla Pana Jezusa i Jego Matki. Niech nasz śpiew litanii do Matki Bożej będzie wyrazem wdzięczności za tak wiele otrzymanych łask. 

20 Naszej najlepszej Matce – Matce Bożej polećmy nasze mamy. Pod twoją Obronę…