1 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w poniedziałek – Uroczystość N.M.P. CZĘSTOCHOWSKIEJ, w wtorekśw. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2 Dziś przy Katedrze rzeszowskiej przeżywamy Dożynki Diecezjalne – dziękczynienie za zebrane plony wraz z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rolników.

3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4  Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Babicy zaprasza rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie w środę 28.08.2019 o godz. 16.30. Spotkanie będzie w szkole.

5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta.

6 W najbliższą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00. Niedziela adoracyjna.

7 W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze dzień ogólnopolskiego dziękczynienia za zebrane plony.

8 Również w najbliższą niedzielę 1 września będziemy przeżywać 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Panu Bogu będziemy polecać wszystkich którzy oddali życie walcząc o niepodległość naszej Ojczyzny.

9 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Dorocie Kotowicz, Annie Herian, Bożenie Buż, Władysławie Bardzik, Agnieszce Łuc.

10Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Wójcik z Olszyn, Fendryk, Rykała, Adam Pasternak, Stanisław Pokrywka.

11 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza dziękuję mieszkańcom Babicy – góra i kolonia: Antoniemu Marcinowskiemu, Czesławowi Wójcik, Antoniemu Pasternak, Jakubowi Rusinek, Adamowi Wilk, Andrzejowi Piórek, Stanisławowi Gargaś, Januszowi Ficek.

12 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Domino z Babicy z Justyną Krauz z Kryłowa. Zapowiedz 2. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Rafał Zarych z Baryczki z Elżbietą Kuś z Babicy. Zapowiedz 1.

13 W poniedziałek – 2 września rozpoczniemy nowy rok szkolny. O godz.08.00 będzie w Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci i młodzież zachęcam do spowiedzi, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny przyjmując Komunię świętą na Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Proszę, aby nie czekać z spowiedzią na pierwszy piątek miesiąca, który będzie po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, lecz do sakramentu pokuty proszę przystąpić w tym tygodniu. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą  świętą. 

14 Wszystkim Solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy życzenia a całej wspólnocie parafialnej życzymy wiele łask i Darów  Ducha Świętego.