1 Dziś IV niedziela wielkanocna. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość  Odpustową ku czci Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Całą naszą parafię zawierzamy Jezusowi – Dobremu Pasterzowi.

2 Pragnę serdecznie podziękować Panu Bogu za dar tegorocznego odpustu ku  czci Pana Jezusa – Dobrego Pasterza. Serdecznie dziękuję ks. mgr. Jakubowi Gunia z Czudca – za przewodniczenie Mszy świętej oraz za głoszenie od  samego rana  z mocą Słowa Bożego. Niech Chrystus – Dobry Pasterz obdarza Cię księże Jakubie mocą i siłą w parafialnej, pasterskiej posłudze Ludowi Bożemu.  Dziękuję ks. Antoniemu naszemu rodakowi za przybycie na Odpust. Dziękuję za podjęcie odpustowych posług pani organistce, panu kościelnemu, liturgicznej Służbie Ołtarza, przedstawicielom grup parafialnych, wszystkim zaangażowanym w liturgię Mszy świętej. Za wszelkie dobro wszystkim Wam serdecznie dziękuję.

3 Dzisiejszą niedzielą – pod hasłem – Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy – rozpoczęliśmy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W ciągu całego tygodnia będziemy wspólnie modlić się o Powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym, naszej diecezji i w naszej parafii. Szczególną modlitwą chcemy objąć naszego diakona Jakuba przygotowującego się do święceń kapłańskich..

4 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO  JÓZEFA.     

5 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.       

6 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.                

7 W sobotę  rozpoczniemy miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia będą o godz. 17.30. natomiast w niedzielę 20 minut przed sumą o godz. 10.40.

8 Msze święte w niedziele w maju będą normalnie o godz. 07.00, 09.00 i 11.00. Przed ostatnią Mszą świętą będzie nabożeństwo majowe (10.40).

9 W sobotę 1 maja, przypada liturgiczne wspomnienie świętego Józefa – robotnika. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących i prosić o pracę dla poszukujących. 

10 Jest to również Pierwsza Sobota Miesiąca. Uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. O godz. 17.00 odmówimy różaniec, następnie będzie nabożeństwo majowe i Msza święta.    

11 W sobotę – 1 maja – Księża Biskupi dokonają aktu zawierzenia naszej diecezji św. Józefowi. Natomiast w niedzielę, 2 maja – informują Ks. Biskupi – należy dokonać aktu zawierzenia św. Józefowi w każdej parafii przed obrazem lub figurą św. Józefa. W naszej parafii zawierzenia św. Józefowi dokonamy w ramach niedzielnej adoracji przed figurą św. Józefa.

12 Najbliższa niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo na Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 10. 40 majówka, Msza św. zawierzenie parafii św. Józefowi  i zmiana tajemnic.

13 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła, kwiaty i ofiarę 40 zł. dziękuję rodzinom: Patrycji Budzyń, Wojciechowi Sapa, Alicji Sapa, Beacie dziedzic. Ofiarę 30 zł. złożyła p. Danuta Pietrzyk.  

14 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy mieszkańcom Osiedla, są to rodziny: Łyszczek z szkoły, Lasota, Sawicki, Jeliński, Leśniak.

15 Za piękną dekorację kwiatową dziękuję p. Anecie Jakóbskiej.

16 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. i nabożeństwami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy oraz możliwość spowiedzi św.

17 Miło mi poinformować, że nasz parafianin diakon Jakub Przybyła 22 maja bieżącego roku w Katedrze Rzeszowskiej przyjmie święcenia kapłańskie. Natomiast w niedzielę 23 maja odprawi Mszę św. prymicyjną. Jest to wielkie wydarzenie dla całej parafii do którego wszyscy się chcemy dołożyć. Dlatego też na spotkanie organizacyjne w sprawie prymicji zapraszam mieszkańców Przylaska i chętnych parafian z Babicy. Spotkanie będzie w środę po Mszy św. Przypomnę tylko, że ostatnie prymicje w naszej parafii były 62 lata temu w 1959r. Księży Antoniego i Bronisława Domino.

18 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.