1 W dniach 23-30 lipca 2017 r. obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jego hasłem są słowa: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”).
2 W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina następujących świętych: w poniedziałek św. Kingę, w wtorek świętych Jakuba i Krzysztofa, w środę  Joachima i Annę – rodziców N.M.P., w sobotę św. Martę.
3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista       półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana.  
5 W najbliższą niedzielę – 30 lipca – w naszej parafii będziemy gościć Misjonarza pracującego na Białorusi – ks. Pawła Knurka. Ks. Paweł pochodzi z naszej diecezji, od kilkunastu lat pracuje na Białorusi. W niełatwych warunkach służy tamtejszym katolikom mającym także korzenie polskie. Ks. Paweł na wszystkich Mszach św. wygłosi kazanie, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz tamtejszej wspólnoty kościoła. Zechciejmy wesprzeć naszą ofiarą to dzieło misyjne kościoła powszechnego.
6 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję paniom: Ewie Wilk, Natalii Pokrywka, Ewelinie Rusinek, Małgorzacie Korab, Wiolettcie Dziok, Marzenie Kopiec. Grupa sprzątająca złożyła 60 zł., na środki czystości.
7 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Ptak, Pałys. Lekki, Kucab, Kowal.
8  Proszę, aby o porządek na cmentarzu w tym miesiącu w najbliższą sobotę zatroszczyli się mieszkańcy Babica – środek.
9 Spotkanie organizacyjne dla uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 30 lipca o 15.30 w Czudcu i o 18.00 w Strzyżowie.
10 Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składam serdeczne życzenia.  
 11 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie kościoła powszechnego.
12 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.