1 Przeżywana dziś Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO kończy okres liturgiczny – nazywany Wielkanocnym. Otwierajmy nasze serca i umysły na natchnienia Ducha Świętego.

2 Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość prymicji naszego rodaka ks. Jakuba Przybyły. Dziękujemy dziś Panu Bogu za dar powołania ks. Jakuba i pokornie prosimy o łaskę powołań w kościele powszechnym, w naszej diecezji i naszej parafii.

 3 Jutro – „drugi dzień zielonych świąt”. Kościół przeżywa liturgiczne święto N.M.P. – Matki Kościoła. Msze święte będą o godz. 07.30 rano i  wieczorem o godz. 18.00. 

4 W pięknym, maryjnym miesiącu Maju pielęgnujmy nabożeństwo Majowe. W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą świętą połączone z nabożeństwami przypadającymi na poszczególne dni.                  

5 Jutro – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

6 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

7 W środę – DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy o naszych mamach żyjących i zmarłych.

8 W czwartek przypada święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

9 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

10 W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

  11 W niedzielę nabożeństwo majowe 20 minut przed sumą o 10.40.

12  Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom z Osiedla: Piotrowi Szczepan,Bożenie Szurlej, Jakubowi Wajda, Elżbiecie Tomaka. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 40 zł. Ofiarę złożyły rodziny z Osiedla: Lonc 30 zł, Ilona Pietrzyk 50 zł. Za troskę o wystrój kościoła dziękuję ks. Prymicjantowi p. Anecie.

13 Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę o czystość w kościele zadbały rodziny z za torów: rodziny Wiater, Miazga, Kozik, Borowiec.

 14 W czwartek 3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja eucharystyczna będzie również wokół kościoła, tak jak w ubiegłym roku. Bardzo proszę aby Ołtarze wokół kościoła zrobili mieszkańcy poszczególnych rejonów parafii. Pierwszy Ołtarz poniżej schodów mieszkańcy Działów, drugi Ołtarz z tyłu kościoła mieszkańcy Przylaska i Kosiny, trzeci Ołtarz pod schodami przy bocznym wejściu do kościoła mieszkańcy Babicy dołu i środka, czwarty Ołtarz przy Krzyżu misyjnym mieszkańcy Babicy góry i kolonii. Mile by były widziane dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Proszę aby chętne Róże Różańcowe niewiast wzięły chociaż kilka obrazów i świece. Proszę, aby Róża p. Józefa Kucaba i Józefa Pasternaka wzięła baldachim i chorągwie. Więcej informacji w najbliższą niedzielę.

15  Zapowiedzi Przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Krystian Łuc z Babicy z Gabrielą Pałczyńską pochodzącą z Lubaczowa. Zapowiedz 3.     

16 W ciągu tygodnia pól godziny przed Mszą św. i nabożeństwem majowym jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy oraz możliwość spowiedzi św. 

17 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.