1 Przed nami ostatnie dni Adwentu. Po spowiedzi przedświątecznej, z czystym sercem przygotowujemy się do przeżywania pamiątki Narodzin Pana Jezusa przez udział w Mszach świętych Roratnich i Nowennie do Dzieciątka Jezus. 

2 W poniedziałek – Msza św. będzie rano o godzinie 07.30. wraz z Nowenną do Dzieciątka Jezus .

3 W wtorek – w dzień Wigilijny – Msza św. będzie rano o godzinie 07.30. wraz z Nowenną do Dzieciątka Jezus .

4 W Wtorek – wieczorem uroczystą Wieczerzą wigilijną w gronie rodziny rozpoczniemy świętowanie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Wigilię przeżyjmy z głęboką wiarą. Należy przeczytać fragment Pisma świętego o BOŻYM NARODZENIU, należy podzielić się opłatkiem z wszystkimi zasiadającymi przy stole wigilijnym, składając  sobie świąteczne życzenia, niech nie braknie również modlitwy za całą rodzinę, pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Pielęgnujmy wspólny rodzinny śpiew kolęd. Na stół wigilijny podajemy pokarmy bezmięsne. Nie podajemy żadnego alkoholu. Tego szczególnego wieczoru nikt nie powinien być sam. Pomyślmy o ludziach samotnych, może są tacy w naszym sąsiedztwie. Zaprośmy ich na wigilię i na święta. Jeżeli nie mogą przybyć ofiarujmy im odrobinę potraw świątecznych i świątecznego pieczywa. W ciągu dnia w miarę możliwości odwiedźmy groby naszych bliskich, którzy zasiadali z nami do stołu wigilijnego a dziś w wieczności uwielbiają Pana Jezusa. PO WIGILII  ZAPRASZAM SERDECZNIE NA PASTERKĘ O PÓŁNOCY. POWITAMY WSPÓLNIE NOWONARODZONEGO PANA JEZUSA.  Składka z PASTERKI, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej  sytuacji. W dzień wigilijny powstrzymajmy się od pokarmów Mięsnych.

5 W ŚRODĘUROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. W czasie Mszy świętej i w gronie rodzinnym będziemy wspólnie przeżywać pamiątkę przyjścia Chrystusa na ziemię. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00.

6 W CZWARTEK –  w drugi dzień świąt, uczcimy ŚWIĘTEGO SZCZEPANA  PIERWSZEGO MĘCZENNIKA. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Na Mszach świętych poświęcenie owsa. Ofiara będzie przeznaczona na Katolickie Uczelnie także z naszej diecezji.

7 W PIĄTEK – przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Jest to również dzień Imienin naszego Księdza Biskupa Jana Wątroby. Czcigodnego solenizanta polecimy Bożej opiece. Na Mszy św. wieczorowej poświęcenie i skosztowanie wina mszalnego. Można przynieść swoje wino do poświęcenia.

 8 W PIĄTEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 . nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta.

 9 W SOBOTĘ – przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków, dzieci które pierwsze przelały krew za Chrystusa.

10 W SOBOTĘ – 28 grudnia po raz kolejny organizowany jest w Rzeszowie „Marsz Młodzianków” połączony z modlitwą w intencji dzieci nienarodzonych. Początek marszu o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu (ul. Szopena)

11 W NIEDZIELĘ – wypada ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY. Będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii.

12 Bardzo dziękuję panu przewodniczącemu Rady Parafialnej Sebastianowi Szczepek za     zamówienie w Nadleśnictwie Strzyżów choinek. Dziękuję panom Piotrowi Szczepan Henrykowi Pokrywka, Wojciechowi Rataj i jeszcze raz Sebastianowi Szczepek za wycięcie i przywiezienie choinek, które upiększają naszą świątynię w okresie Bożego Narodzenia.

13 Za przygotowanie i ustawienie choinek dziękuję  panom: Ignacemu Pietrzyk i Wiesławowi Frankowskiemu.

14 Za ustawienie konstrukcji Szopki dziękuję  panom: Janowi Jucha, Henrykowi Pokrywka, Ignacemu Pietrzyk, Pawłowi Jakóbskiemu, Sebastianowi Szczepek, Robertowi Materna, Wiesławowi Frankowskiemu, Piotrowi Szczepan, Ryszardowi Ćwiok, Krzysztofowi Lassota, Antoniemu Pasternak, Piotrowi Delikat, Jackowi Grzebyk, Markowi Szmigiel, Wojciechowi Rataj, Szymonowi Borowiec, Krystianowi Lassota, Hubertowi Materna.

15 Za ubranie choinek dziękuję młodzieży z KSM, ministrantom, młodzieży z klasy 8  przygotowującej się do Bierzmowania.

 16 Za kwiaty i wystrój szopki dziękuje p. Anecie Jakóbskiej, za iluminację szopki dziękuję panu Piotrowi Barć .

 17 Za wczorajszą pracę na cmentarzu przy uporządkowaniu śmietnika dziękuję panom: Janowi Jucha, Henrykowi Pokrywka, Piotrowi Szczepan, Sebastianowi Szczepek.

18 Strażacy z O.S.P. z naszej parafii w najbliższych dniach przyniosą nam kalendarze strażackie wraz z świątecznymi życzeniami.

 19 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom: Bożenie, Andrzejowi, Przemysławowi Piórek, Jadwidze Boho, Romanowi Kot, Katarzynie Ficek. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 150 zł., na dekorację świąteczną, p. Maria Dulińska 30 zł. na dekorację świąteczną.

 20 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Haczela, Stawarz, Kidacki, Bąk, Lubas, Mediratta, Kucab, Pokrywka.

21 W zakrystii można nabyć jeszcze opłatki na stół wigilijny.

22 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.
Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej” informuje, że świąteczny numer jest już w nowej szacie graficznej, bogaty w wyjątkowe treści i bardzo atrakcyjny. Znajdziemy tam nowe działy i teksty wybitnych autorów. W numerze jest m. in. kalendarz na rok 2020, płyta z kolędami w wykonaniu „Golec Uorkiestra” oraz śpiewnik kolędowy. Numer jest podwójny na dwa tygodnie. Cena egzemplarza z dodatkami to 10 zł.

  23 Dziś, dzieci z naszej szkoły z Szkolnego Koła Caritas po Mszach św. będą rozprowadzać kartki Bożonarodzeniowe oraz ozdoby świąteczne. Wspomóżmy S.K.C.

24 Wszystkim życzę chrześcijańskiej atmosfery wieczoru wigilijnego i pokoju w sercu od przychodzącej na świat Bożej Dzieciny.

25 Te ostatnie chwile adwentowego czuwania zawierzamy Maryi Niepokalanej. O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się z nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i polecanymi Tobie. Amen.

26 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.