1 Dzisiejsza Niedziela zwana Misyjną rozpoczyna w Kościele powszechnym Tydzień Misyjny. W ciągu tygodnia będziemy modlić się o rozwój Dzieła Misyjnego Kościoła, za wszystkich Misjonarzy – duchownych i świeckich. Będziemy prosili Pana Boga o powołania misyjne.
2 Jutro ( poniedziałek ), przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II.
3 W środę – NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z różańcem.
4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z  różańcem. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista  półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie nabożeństwo różańcowe.
5 W najbliższą sobotę chcemy posprzątać obejście wokół kościoła, drogę na cmentarz oraz podjąć inne prace porządkowe na parkingu. O pomoc prosiłbym panów z Osiedla, Radę Parafialną i Strażaków. Będzie to sprzątanie terenu przykościelnego zamiast sprzątania cmentarza, który jest uporządkowany. Zapraszam na godz. 08.30. Będzie nas więcej szybciej skończymy.    
6 W ramach akcji Kościołowi w potrzebie organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, monitory, telewizory,  drukarki,  pralki, radia, odkurzacze. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny  można składać na parkingu do najbliższego piątku łącznie. W sobotę / 27 pazdziernika /, rano specjalny samochód odbierze złożone rzeczy.Więcej informacji na plakacie w gablotce parafialnej. Pod chórem na sztaludze z prasą katolicką są wyłożone małe foldery co można oddać w ramach zbiórki elektrośmieci. Można je wziąć.
7 W nocy z soboty 27 na niedzielę 28 października o godzinie 3 przesuniemy  zegarki na godzinę 2. Czyli śpimy o godzinę dłużej. Przechodzimy w czas zimowy.
 8 W następną niedzielę przypada rocznica POŚWIĘCENIA WŁASNEGO  KOŚCIOŁA. W czasie Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za nasz parafialny Kościół i będziemy się modlić za wszystkich, którzy go budowali  wkładając niemały trud w jego powstanie w tych niełatwych dla Kościoła czasach.
9 O poprowadzenie różańca w tym tygodniu poproszę: w poniedziałek –  uczniów klasy 6, w wtorek Różę p. Mariana Pszonki, w środę – Caritas parafialny, w czwartek – Radę Parafialną, w piątek – Czcicieli Bożego Miłosierdzia , w sobotę  Różę p. Jadwigi Papciak
10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Bronisławie Kokot, Joannie Pomianek, Małgorzacie Kucab, Marcie Pasternak, Oldze Rożek, Adamowi Zielińskiemu. Rodziny sprzątające kościół  złożyły ofiarę 60 zł.
11 Troskę o czystość świątyni w najbliższy piątek wieczorem podejmą rodziny nowożeńców z sobotnich 2 ślubów. Rodziny te same wyraziły taką propozycję. Ciąg dalszy właściwej kolejki do sprzątania będzie podana za tydzień.
12 Za pracę na rzecz parafii przy remoncie sanitariatów za układanie płytek dziękuję p. Tomaszowi Kołodziej.
13 Dziękuję również p.Tadeuszowi Szpond za gruntowną konserwację i złocenie tabernakulum oraz obudowy wokół tabernakulum.
14 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.
15 Zmarł nasz parafianin + Józef Barć. Jego pogrzeb będzie w wtorek o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej będzie różaniec w kościele. Bożemu Miłosierdziu polećmy jego duszę.
16 W piątek o godz. 14.00 będzie pogrzeb + Józefa Sałapatka. Pół godziny wcześniej będzie różaniec w kościele. Bożemu Miłosierdziu polećmy jego duszę.
17 W dniu wyborów samorządowych pomódlmy się wspólnie za naszą Ojczyznę.
 18 Serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Różańcowych. Wszystkim życzę miłej niedzieli i spokojnego tygodnia.