1 Przeżywana dziś Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO kończy okres Liturgiczny – nazywany Wielkanocnym.
2 W poniedziałek „drugi dzień zielonych świąt” Kościół przeżywa liturgiczne święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte będą o godz. 08.00, wieczorem o godz. 18.00. 
3 W poniedziałek młodzież naszej parafii wraz z młodzieżą naszego dekanatu przyjmie Sakrament Bierzmowania w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Czudcu. 
4 W wtorek po Mszy św. próba dla dzieci przed rocznicą Komunii świętej.
5 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie z nabożeństwem majowym.
6 W czwartek przypada święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
7 W piątek od 16.30 – 17.30 będzie Spowiedz dla dzieci z klasy 4 przed rocznicą Komunii świętej.
8 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem majowym. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz.17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe.
 9 W piątek po Mszy św. będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy 7 S.P. i klasy 2 Gimnazjum.
10 W niedzielę UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ. Odpust w Czudcu.
11W niedzielę dzieci z klasy 4 na Mszy św. o godz. 10.00 będą przeżywały Rocznicę Komunii św.
12 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Marii Rataj z synem, Grażynie Czarnik, Danucie Szurlej, Ryszardowi Czyż, Bogdanowi Molęda. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na środki czystości.
13 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Pokrywka, Szurlej, Barć, Gotfryd, Bury.
14 Za pracę związaną z kilkukrotnym pomalowaniem ławek, tabernakulum i ołtarza w kaplicy cmentarnej dziękuję panom: Henrykowi Pokrywce, Wiesławowi Frankowskiemu i panu        kościelnemu.
15 Dziękuję rodzinie z naszej parafii za porządek i kwiaty przy figurze Matki Bożej na parkingu.  
16 Boże Ciało które w tym roku, wypada 31 maja. Główna Msza św. będzie w Kościele. Następnie  w procesji wyruszymy główna ulicą w kierunku Rzeszowa. Pierwszy Ołtarz będzie przy domu p. Wojciecha Szurlej. Proszę aby 1ołtarz przygotowały rodziny: Szurlej, Pasternak, Pasternak, Michałowicz, Gawron, Dec. Drugi Ołtarz będzie przy domu p. Zofii Urban. Proszę aby 2 ołtarz przygotowały rodziny: Szurlej, Urban, Urban oraz rodziny z za torów: Wiater, Miazga, Kulik, Kozik, Borowiec. Trzeci Ołtarz będzie przy domu p.Marii Niedziałek. Proszę  aby 3ołtarz przygotowały rodziny: Niedziałek, Kowalik, Szczęch, Kuś, Jabłoński, Jacek, Urban, Uliasz. Czwarty  Ołtarz będzie przy domu p. Andrzeja Wróbel, obok domu p. Witolda Urban i p. Bogusławy Saneckiej. Proszę aby 1ołtarz przygotowały rodziny: Urban, Sanecki, Zając, Szczepan, Pasternak, Kołodziej, Kołodziej. 
17 Proszę o podjęcie funkcji w czasie tej uroczystości.
a) Obrazy i figury od głównego ołtarza do 1 ołtarza niech poniosą Róże pań: JADWIGI PAPCIAK, MARII RATAJ
b) Obrazy i figury od 1ołtarza do 2 ołtarza niech poniosą Róże pań:       DANUTY SZURLEJ, ADELI WÓJCIK
c) Obrazy i figury od 2 ołtarza do 3 ołtarza niech poniosą Róże pań:           ZOFII PISKAŁO, HELENY KULIG
d) Obrazy i figury od 3 ołtarza do 4 ołtarza niech poniosą Róże pań:        ZOFII PRZYBYŁA, JANINY WRÓBEL. Do pomocy w niesieniu figur zachęcam również tych, którzy nie są zrzeszeni w Różach różańcowych.
e) Dzieci z szkoły podstawowej niech wezmą swój mały obraz.
f) Do niesienia świec proszę Róże pani: ZOFII MATERNA
g) Do niesienia baldachimu i chorągwi proszę Różę pana JÓZEFA KUCAB i JÓZEFA PASTERNAKA
18 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) ŁAUKASZ BURY, z par. Babica z KAROLINĄ MARTINEK z par. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie. Zapowiedz 2.
b) BARTOSZ LEKKI, z par. Babica z MARTĄ KROCHMAL, par. Bratkowice. Zapowiedz 2.
19 Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, nie żałujmy naszego czasu dla Pana Jezusa i Jego Matki. Niech nasz śpiew litanii do Matki Bożej będzie wyrazem wdzięczności za tak wiele otrzymanych łask.