1 Dzisiejsza NIEDZIELA, przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy 13 Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Pana Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie”. Dziś ma miejsce Piąte – Narodowe Czytanie Pisma Świętego.  Zachęcam  do lektury i medytacji Pisma świętego, do pochylenia się nad Słowem Bożym.

2 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO  JÓZEFA.

3 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4  W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

5 W piątek – w liturgii Kościoła będziemy przeżywać uroczystość św. Wojciecha – patrona naszej Ojczyzny. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

6 W najbliższą Niedzielę – w naszej parafii w będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ  KU CZCI  PANA JEZUSA – DOBREGO PASTERZA. Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych wygłosi zaproszony kapłan.

7 Również w najbliższą niedzielę pod hasłem – Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy – rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Będziemy wspólnie modlić się o Powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i ofiarę 80 zł. dziękuję rodzinom: Antoniemu Pasternak, Andżelice Bosek, Krystynie Dobrzańskiej, Elżbiecie Pękosz, Mirosławowi Krok.  Ofiarę 30 zł. złożyła p. Bożena Dobrzańska. Z wcześniejszego sprzątania rodzina Dral złożyła ofiarę 50 zł.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy – Kolonia: Budzyń, Lewko, Sapa, Sapa, Dziedzic, Dziedzic.

10 Za rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękuję Radzie parafialnej i chętnym parafianom: Sebastianowi Szczepek, Piotrowi Różewicz, Piotrowi Szczepan, Antoniemu Pasternak, Krzysztofowi Lassota, Robertowi Materna, Janowi Jucha, Wojciechowi Rataj, Hubertowi Materna.

11 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej poprzez czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

12 W ciągu tygodnia pól godziny przed Mszą św. i nabożeństwami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy oraz możliwość spowiedzi św.

13 W najbliższy wtorek w Kaplicy cmentarnej o godz. 13.00 będzie Msza św. pogrzebowa + Jadwigi Pokrywka. Pół godziny wcześniej będzie Różaniec za zmarłą. Dobry Jezu a nasz Panie….

14 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.