1 Przeżywając dziś Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  zawierzamy Trójjedynemu Bogu każdy dzień naszego życia.

 2 W środę zakończenie roku szkolnego. O godz. 08. 00 będzie Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego. Na tę Mszę św. zapraszam uczniów naszej Szkoły, rodziców i nauczycieli.

3 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z nabożeństwem czerwcowym.

4 W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Istotą tej uroczystości jest publiczne wyznanie wiary w Eucharystyczną obecność Pana Jezusa w Komunii świętej czyli Eucharystii. Ma to miejsce w czasie Mszy świętej oraz w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, który, jak śpiewamy w pieśni: zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się dzieciom Jego powodzi. Główna Msza święta w Uroczystość Bożego Ciała będzie w kościele o godz. 09.00. Po Mszy św. w procesji eucharystycznej wyruszymy do czterech ołtarzy wyznając naszą wiarę. Gorąco i serdecznie zapraszam wszystkich na tę Mszę św., niech to będzie nasze wspólne wyznanie wiary w Eucharystyczną obecność Pana Jezusa. Będziemy razem dziękować Panu Jezusowi za to, że nas chroni od różnych nieszczęść i będziemy powierzać całą naszą parafię Jego przemożnej opiece. Na Boże Ciało serdecznie zapraszam dzieci do sypania kwiatów, do dzwonienia dzwoneczkami oraz dzieci komunijne w strojach komunijnych oraz dzieci rocznicowe. Bardzo proszę strażaków aby zabezpieczyli procesję, proszę o dostosowanie się do  poleceń strażaków. Na trasie procesji będzie również Policja pilnować porządku. Proszę o szczególną ostrożność w czasie procesji na głównej ulicy będziemy szli tylko 1 stroną pasa drogowego.

5 Proszę o podjęcie funkcji w czasie tej uroczystości.

   a) Obrazy i figury od głównego ołtarza do 1 ołtarza niech poniosą Róże pań:    JADWIGI PAPCIAK, MARII RATAJ

  b) Obrazy i figury od 1ołtarza do 2 ołtarza niech poniosą Róże pań:        DANUTY SZURLEJ, GRAŻYNY WÓJCIK

   c) Obrazy i figury od 2 ołtarza do 3 ołtarza niech poniosą Róże pań:          ZOFII PISKDAŁO, HELENY KULIG

   d) Obrazy i figury od 3 ołtarza do 4 ołtarza niech poniosą Róże pań: ZOFII PRZYBYŁA, JANINY WRÓBEL.

    Do pomocy w niesieniu figur zachęcam również tych, którzy nie są zrzeszeni w Różach różańcowych. 

   e) Dzieci z szkoły podstawowej niech wezmą swój mały obraz.

   f) Do niesienia świec proszę Róże pani: ZOFII MATERNA

   g) Do niesienia baldachimu i chorągwi proszę Różę pana JÓZEFA KUCAB i JÓZEFA PASTERNAKA

6 Również w czwartek w Boże Ciało odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie. A w dniach 21-22 czerwca 2019 r. 7 finał Festiwalu Wiary pod hasłem: Miłosierni mocą Ducha Bożego.

 7 W Piątek rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po Bożym Ciele każdego dnia po Mszy świętej wieczorowej będzie miała miejsce procesja Eucharystyczna wokół kościoła z  Najświętszym Sakramentem. W niedzielę procesja będzie na sumie.

Na Mszę świętą i procesję w ciągu tygodnia serdecznie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami Panu Jezusowi oraz wszystkich dorosłych.

8 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem czerwcowym. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i następnie będzie nabożeństwo czerwcowe, Msza święta i procesja.

9 W następna niedzielę 23 czerwca będziemy przeżywać w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Inicjatorem i honorowym Patronem wydarzenia jest Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Będzie to okazja do modlitwy, duchowego wzrostu, świadectwa w obronie życia oraz dobrej zabawy dzięki licznym darmowym atrakcjom dla rodzin z dziećmi. Dzień Świętości odbędzie się w Dzień Ojca 23 czerwca 2019 r. Początek w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13:00 Adoracja, o 14:00 Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, 15:00 Marsz dla Życia i Rodziny, 16:00 Festiwal rodzinny w Parku Papieskim w Rzeszowie.

10 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Bernadetcie Gotfryd, Danucie Szurlej, Karolinie Bury, Annie Łojek, Agnieszce Łojek. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł. Za dekorację kwiatową dziękuję nowożeńcom z wczorajszego ślubu.

11Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Grębosz Sławomir, Dec, Kielar, Niedziałek, Pokrywka.

12 Za pracę na rzecz parafii dziękuję rodzinie Agnieszce i Krzysztofowi Lassota.

13 Za prace porządkowe na cmentarzu dziękuję mieszkańcom rejonu, Babica – dół: Sebastianowi Szczepek, Wojciechowi Pasternak, Łukaszowi Niedziałek, Jackowi Zielińskiemu, Piotrowi Pasternak, Rafałowi Kozik, Marii Kołodziej, Kazimierze Wolan, Bogusławie Głuchowskiej.

14 Zapowiedzi przedślubne.Związek małżeński zamierzają zawrzeć:  Eliza Szczepan z Babicy z Piotrem Bieszczad z Babicy. Zapowiedz 2.

15 Dzisiejsza Niedziela w Czudcu – jest dniem DAWCY SZPIKU KOSTNEGO. W związku z tą akcją odbędą się różne występy artystyczne na Stadionie sportowym w Czudcu. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.

16 Prowadzone są zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę  w GRUPIE ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Wyczerpujące informacje są umieszczone na plakacie pielgrzymkowym w gablocie przed kościołem.

17 Ogłoszenie społeczne. Odbiór worków na śmieci wraz z kodami dla miejscowości Babica 25. 06. 2019 r. w Domu Ludowym w godzinach 10.00 – 17.00. Odbiór worków na śmieci wraz z kodami dla miejscowości Wyżne 25. 06. 2018 r. w Domu Ludowym w godzinach 10.00 – 17.00.

18 Życzę spokojnej niedzieli w gronie rodziny i dużo sił do podejmowanie codziennych obowiązków. W ciągu tygodnia serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych, które do środy będą 15 minut przed Mszą świętą a od piątku po Mszy świętej.

ZAPROSZENIE KSIĘDZA BISKUPA DO UDZIAŁU W RZESZOWSKIEJ PIESZEJ PIELGRZYMCE NA JASNĄ GÓRĘ 04. 08. – 13.08. 2019 r.     

           
Drodzy Diecezjanie!

Umiłowani Bracia i Siostry!

W tym roku już po raz czterdziesty drugi wierni diecezji rzeszowskiej 4. sierpnia wyruszą na pątniczy szlak prowadzący przed tron Królowej Polski w ramach Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Musicie być mocni”. To słowa Jana Pawła II wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. Czterdzieści lat temu nasz Wielki Rodak mówił, że musimy być mocni mocą wiary, nadziei i miłości. Jestem przekonany, że miejscem, gdzie można umocnić wiarę, nadzieję i miłość jest pielgrzymkowy szlak. Służą temu sakramenty, nabożeństwa, konferencje, przykład i świadectwo pielgrzymów, a także trud fizyczny. W roku 40. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w związku z pielgrzymką na Jasną Górę, trudno nie przywołać jego słów z Sanktuarium Narodu Polskiego: „Przyzwyczaili się Polacy wszystkie, niezliczone sprawy swojego życia, różne jego momenty ważne, rozstrzygające, chwile odpowiedzialne (…) wiązać z tym miejscem, z tym sanktuarium. Przyzwyczaili się ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę, aby mówić o wszystkim swojej Matce (…), która tutaj w jakiś szczególny sposób jest. (…) Jest obecna dla każdego i dla wszystkich, którzy do Niej pielgrzymują… choćby tylko duszą i sercem, choćby tylko ostatnim tchnieniem życia, jeśli inaczej nie mogą” – mówił Ojciec Święty. To przyzwyczajenie można zauważyć u tysięcy wiernych, którzy w różny sposób każdego roku odwiedzają Jasną Górę. Szczególne miejsce zajmuje pielgrzymowanie w ramach pieszej pielgrzymki z Rzeszowa. Serdecznie zachęcam do udziału w tegorocznej pielgrzymce jak największą liczbę pątników. Zapraszam do pielgrzymowania zarówno młodzież jak i dorosłych; zarówno tych, którzy mają za sobą doświadczenie pielgrzymowania, jak i tych, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w pieszej pielgrzymce. Korzystajmy z obecności Maryi w Jasnogórskim Sanktuarium. Wielu diecezjan z różnych powodów nie może osobiście uczestniczyć w pielgrzymce. Za Ojcem Świętym zapraszam was do pielgrzymowania duszą i sercem. Zapraszam, szczególnie chorych, cierpiących i niepełnosprawnych, do duchowego pielgrzymowania  w ramach grupy bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy się przez fale Katolickiego Radia Via oraz kościół Św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie, w czasie pielgrzymki, codziennie odbywa się nabożeństwo różańcowe i Apel Jasnogórski.Wszystkim życzę umocnienia wiary, nadziei i miłości. Musimy być mocni! Boża moc, objawiająca się w działaniu Ducha Świętego i opieka Matki Bożej, niech pomaga Wam w odnawianiu siebie i oblicza ziemi. Na czas pielgrzymowania oraz innych form rekolekcji, a także wakacyjnego wypoczynku, z serca Wam błogosławię.

Biskup Rzeszowski j Jan Wątroba