1 Przeżywana dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przypomina nam o naszym powołaniu do Chwały Nieba wysłużonej nam przez Jezusa Chrystusa. 

2 Wczoraj dzieci z klasy 3 naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im, aby ich serduszka przez częste przyjmowanie Komunii świętej były mieszkaniem Pana Jezusa. Dzieci Komunijne od jutra do soboty będą przeżywały swój „Biały Tydzień”, jako dziękczynienie za dar pierwszej komunii świętej.

 3 W pięknym, maryjnym miesiącu Maju pielęgnujmy nabożeństwo Majowe. W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe pół godziny przed Mszą świętą połączone z nabożeństwami przypadającymi na poszczególne dni i Nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4 Jutro – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA, wraz z nabożeństwem majowym i Nowenną do Ducha Świętego.

5 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ, wraz z nabożeństwem majowym i Nowenną do Ducha Świętego.

6 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, wraz z nabożeństwem majowym i Nowenną do Ducha Świętego. 

7  W sobotę, 22 maja diakoni szóstego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przyjmą święcenia kapłańskie z rąk bp. Jana Wątroby. Wśród nich święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin diakon Jakub Przybyła. Wszystkich diakonów będziemy polecać Panu Bogu w czasie nabożeństw majowych przez wstawiennictwo Matki Bożej – Wychowawczyni Powołań kapłańskich. Transmisję z sobotnich uroczystości przeprowadzi katolickie radio Via.

8  W niedzielę 23 maja – ks. Jakub Przybyła o godz. 11.00 odprawi MSZĘ ŚW. PRYMICYJNĄ. Pół godziny przed Mszą św. ks. Jakub przybędzie do kościoła. Powitamy Go w przy głównym wejściu do kościoła. Następnie w kosciele będzie powołaniowy montaż słowno – muzyczny po którym przedstawiciele dzieci, młodzieży, grup parafialnych i rodzin złożą życzenia nowo wyświęconemu kapłanowi naszej parafii. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza święta odprawiana przez Księdza Prymicjanta. Po Mszy św.  ks. Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa ogólnego. Będzie można również przyjąć blogosławieństwo indywidualne z rąk ks. Prymicjanta. 

9 W niedzielę nabożeństwo majowe będzie przed Mszą św. o godz. 09.00 dokładnie o 08.45.

10 W niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA  ŚWIĘTEGO. Zgodnie z tradycją w Uroczystość Zesłania  Ducha Świętego chciejmy przyozdobić nasze domy zielonymi gałązkami.

Zesłanie Ducha Świętego kończy liturgiczny czas zwany Wielkanocnym. Przykazanie kościelne mówi o obowiązku Komunii świętej wielkanocnej. Gdyby ktoś nie był jeszcze u spowiedzi i komunii wielkanocnej powinien to do niedzieli uczynić, aby nie popaść w grzech ciężki.

11 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i wystrój kościoła dziękuję rodzicom dzieci komunijnych.

12 Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę o czystość w kościele zadbały rodziny z Osiedla – są to rodziny: Pietrzyk, Wajda, Szurlej, Szczepan,  Lonc, Tomaka. 

13 Za pracę na rzecz parafii dziękuję parafianom: Antoniemu Pasternak, Wiesławowi Frankowskiemu, Markowi Szmigiel i panu kościelnemu. Dziękuję również parafianinowi, który ufundował nową figurę św. Krzysztofa na parkingu. Stara figura została rozbita przez złamane drzewo. Dziękuję również za złożoną dziś ofiarę na rzecz ks. Prymicjanta.    

14 Zapowiedzi Przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Sebastian Zaremba z Babicy z Karoliną Kulińską z Wyżnego – parafia Babica. Zapowiedz 3, oraz Krystian Łuc z Babicy z Gabrielą Pałczyńską pochodzącą z Lubaczowa. Zapowiedz                                                                                                                                                15 W ciągu tygodnia pól godziny przed Mszą św. i nabożeństwem majowym jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy oraz możliwość spowiedzi św. 

16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.