1 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w poniedziałek  wspomnienie N.M.P. z góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej, – w środę  św. Szymona z Lipnicy, w piątek bł. Czesława, w sobotę – św. Wawrzyńca.
2 W środę pół godziny przed Mszą świętą NABOŻEŃSTWO do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
3 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana. 
4 W piątek, 20 lipca, minie pięć lat od ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Rzeszowskim i całej naszej diecezji.
5 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom z Babicy – dół: Urszuli Bury, Krystynie Mac, Kazimierze Wolan, Beacie Baran, Stanisławowi Kmon. P. Urszula Buż złożyła ofiarę 30 zł.
6 Dziękuję również parafianom z Przylaska za wykoszenie trawy wokół kościoła i posprzątanie obejścia.
7 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy dołu: Grzebyk, Grzebyk, Głuchowska, Antosz, Jakóbski.
8 Bardzo proszę, aby o porządek na cmentarzu w tym miesiącu w najbliższą sobotę zatroszczyli się mieszkańcy Babicy – środek od rodzin Urban, Sanecki, Urban  do rodzin, Gosztyła, Lenart, Szmigiel – rodziny z obu stron ulicy.
9 W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów samochodowych i innych środków lokomocji racji liturgicznego wspomnienia  św. Krzysztofa, które będziemy przeżywać za tydzień w środę.  
 10 Prowadzone są zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę  w GRUPIE ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Wyczerpujące informacje są umieszczone na plakacie pielgrzymkowym w gablocie przed kościołem.
11 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie kościoła powszechnego.
12 Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy życzenia.
13                                                         P O D Z I Ę K O W A N I E
 Rada Duszpasterska parafii rzymskokatolickiej pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie wraz z ks. Proboszczem składają serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom z Babicy za modlitwę, ofiarodawcom za hojność serca i złożoną na tacę ofiarę, która została komisyjnie przeliczona. Bóg zapłać!!!  Pełni wdzięczności za wsparcie budowy naszego „wspólnego” kościoła modlimy się za Was i wierzymy, że okazane dobro powróci do Was w postaci Bożego Błogosławieństwa. Szczęść Boże! Ks. Proboszcz wraz z parafianami.
14 Wszystkim życzymy spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.