1  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele  54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Niech nasza dobrowolna abstynencja w Wielkim Poście będzie darem ofiarowanym Panu Bogu za ludzi uzależnionych od alkoholu. 

2 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

3 W środę rozpoczniemy czas Wielkiego Postu – będziemy rozważać co Pan Jezus wycierpiał dla naszego Zbawienia. Osobista modlitwa, nabożeństwa, czyny miłosierdzia, spowiedź niech nam pomogą dobrze przygotować się na wielkie święta Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post rozpoczniemy ŚRODĄ POPIELCOWĄ. W czasie sprawowanej w tym  dniu Mszy św., ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem, na znak podejmowanej wielkopostnej pokuty prowadzącej do duchowej przemiany. W naszej parafii Msze św., z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 08.00, 12.00, 17.00. W środę popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Ilościowy, tzn. 3 posiłki: 2 lekkie i 1- sytszy, jakościowy, powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.

4  W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.            

5 Na czas Wielkiego Postu ulegają zmianie godziny Mszy świętych w niedzielę. W Wielkim Poście Msze święte w niedzielę będą o godzinie: 08.00 – 10.00 – 15.15, po Gorzkich Żalach.

6 Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. 

a) DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ  BĘDZIE W KAŻDY CZWARTEK GODZ. 16.30.

b) DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH  BĘDZIE W KAŻDY PIĄTEK O GODZ. 16.45. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

7 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.45 będzie Droga Krzyżowa. 

8 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII BĘDĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ.14.30 z KAZANIEM PASYJNYM. NASTĘPNIE MSZA ŚWIĘTA. W każdą niedzielę Wielkiego Postu, pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godz.14.00. będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia mnie mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie z powodu pracy lub innych obowiązków. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.

9 Jak już wspomniałem w ubiegłą niedzielę w wszystkie niedziele Wielkiego Postu w naszej parafii po Mszy świętej popołudniowej, która będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali będzie prowadzony tzw. KURS PRZED MAŁŻEŃSKI,  który jest wymagany do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wszystkich, którzy w najbliższym czasie będą zawierać związek małżeński serdecznie zapraszam do udziału w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Kurs przed małżeński będzie się rozpoczynał około godz. 16.00.

10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Marii Krok z wnuczką, Małgorzacie Gargaś, Janinie Kucharzyk, Ewie Pytko, Iwonie Bałchan. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 120 zł. na dekorację świąteczną, p. Anna Stefanowicz 50 zł., p. Janina Rusinek 20 zł. Bardzo dziękuję za sprzątanie.

11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Krzysztofa Grzebyka, Łętowski, Pietrzyk, Grzesik, Jakóbowicz.

12 Dziękuję za ofiarę złożoną na rzecz prac parafialnych.

 13 Aby pogłębić naszą wiarę i wiedzę, zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

14 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.