1 Przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. Ofiarą do puszek wesprzyjmy młodzież zdolną, chcącą się  kształcić a pochodzącą z rodzin ubogich materialnie. Zbiórkę do puszek prowadzi młodzież naszej parafii przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania oraz młodzież z KSM.

2 Dziś będziemy przeżywać ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. O godz. 15.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy.

3 Jutro – Dzień Nauczyciela – pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach żyjących i zmarłych. Jutrzejszy różaniec ofiarujemy w intencji nauczycieli.

4 W środę – NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z różańcem.

5  W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z różańcem. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie różaniec.

6 W następną niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny pod hasłem” „Ochrzczeni i posłani” . Papież Franciszek miesiąc październik ogłosił jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. W ciągu tego misyjnego tygodnia w modlitwie różańcowej będziemy polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo N.M.P. – Gwiazdy Nowej Ewangelizacji działalność misyjną Kościoła. W następną niedzielę ofiara będzie przeznaczona na rzecz Misji. Wspomóżmy misjonarzy, którzy nieraz z w bardzo trudnych warunkach niosą innym Pana Boga.

7 O poprowadzenie różańca w tym tygodniu poproszę: w poniedziałek uczniów z klasy 7,w wtorek – Różę p.Zofii  Piskadło, w środę – Różę p. Heleny Kulig, w czwartek uczniów z klasy 7, w piątekAkcję Katolicką, w sobotęRóżę p. Stanisława Drążka.

8 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Barbarze Rajzauer, Danucie Krok, Andrzejowi Szary, Piotrowi Ceglarskiemu, Dorocie Szczepan. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 50 zł. na środki czystości.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Sitek, Sudacki, Cupryś, Stec, Paśko.

 10 W tym tygodniu będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienia świętych: w wtorek – św. Teresy od Jezusa, w środę  – św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek – św. Łukasza ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. W Piątek na różańcu będziemy się modlić w intencji Służby Zdrowia. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

 11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

 12 Serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Różańcowych. Wszystkim życzę miłej niedzieli i spokojnego tygodnia.    

 13 W dniu WBORÓW PARLAMENTARNYCH naszą Ojczyznę zawierzmy Panu Bogu przez wstawiennictwo N.M.P. –  Królowej Polski. (Modlitwa za Ojczyznę).

 14  Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen