1 Dziś rozpoczynamy X Tydzień Wychowania, którego myślą przewodnią są słowa „ Budujemy Więzi”. Niech to będzie czas budowanie dojrzałych więzi z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. W ciągu tygodnia będziemy prosili Pana Boga o potrzebne dary dla wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie.

2 Dziś godz.. 15. 00 będzie Msza św. i różaniec po Mszy św. ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Serdecznie zapraszam.

3 Jutro ( poniedziałek), będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30. będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Poniedziałkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie 16.30 – 17.30.

4 W wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 5 W środę, nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. 

6 W czwartek przypada 81 rocznica napaści Rosji na Polskę. W czasie Mszy św. będziemy modlić się o pokój w Europie i w naszej Ojczyznie.

7 W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona  dzieci mi młodzieży. W tym dniu w całej naszej diecezji będzie przeprowadzona adoracja dla młodzieży „Godzina dla Jezusa”. Serdecznie zapraszam w najbliższy piątek na 17.30 na adorację i Mszę św. młodzież naszej parafii, ministrantów, lektorów. KSM, uczniów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klasy 7 i 8. W czasie Mszy św. Uczniowie z klasy 8 otrzymają poświęcone modlitewniki bierzmowanych. W czasie adoracji dokonamy Aktu Zawierzenia Młodzieży Panu Bogu za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki. Serdecznie zapraszam.

8 W piątek nabożeństwo BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z modlitwą adoracyjną młodzieży „Godzina dla Jezusa”.

9 W najbliższą niedzielę, 20 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W związku z tym w następną niedzielę odbędzie się zbiórka na rzecz naszej diecezjalnej rozgłośni katolickiej – RADIA VIA. Wielu nas słucha Radia Via – modli się razem z prowadzącymi modlitwy w radiu. Wesprzyjmy to dzieło. Proszę, aby panie z Caritas przeprowadziły zbiórkę do puszek.

10 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Babicy – dołu: Stanisławowi Kmon, Krystynie Mac, Małgorzacie Mac, Urszuli Buż, Krzysztofowi Bury. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na potrzeby parafii.  

11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy dołu: Grzebyk, Głuchowska, Antosz, Jakóbski, Wolan Kazimiera. Tak grupa będzie sprzątała w kościele. Proszę jeszcze na sobotę dodatkowo drugą kolejkę do generalnego porzątania chodnika prowadzącego do kościoła oraz parkingu ponieważ jest bardzo zaniedbany i przez długi czas nie był sprzątany. Druga kolejka to rodziny: Wolan, Wolan, Szczepan, Zając, Niemiec, Dziobek, Domino.. Proszę aby osoby z drugiej kolejki przyniosły grabki, sekatory, przydała by się kosiarka żyłkowa. Gdyby padał deszcz to sprzątania parkingu nie będzie i ta kolejka zostaje w domu.Dziękuję za zrozumienie.

12 Na cmentarzu specjalistyczna firma wycięła wszystkie tuie. Były one zagrożeniem dla grobów z powodu ewentualnego złamania przez wiatr czy też zaśmiecania igliwiem grobów co powodowało duży nieporządek i niszczenie płyty grobowej. Nie został uszkodzony żaden grób. Po wycięciu zostały tuie złożone w alejkach grobowych i wymagały uprzątnięcia. Było ich bardzo dużo. Całe alejki zostały zasłane tuiami.  Dlatego też z tego miejsca pragnę gorąco i serdecznie podziękować parafianom, którzy wczoraj znaleźli czas i przyszli aby zrobić porządek na cmentarzu. Praca trwała 08.00 – 12.00. Został wykonany kawał dobrej roboty i na cmentarzu w alejkach jest czysto. Za wczorajsze sprzątanie na cmentarzu dziękuję panom: Sebastianowi Szcepek, Piotrowi Szczepan, Piotrowi Różewicz, Antoniemu Pasternak, Janowi Łyszczak, Krzysztofowi Lassota, Markowi Szmigiel, Pawłowi Borowiec, Jackowi Szurlej, Antoniemu Kalisz, Maciejowi Szurlej, Markowi Bukała, Jackowi Zielińskiemu, Zbigniewowi Szurlej, Andrzejowi Piórek, Przemysławowi Piórek, Adamowi Pasternak, Adamowi Bosek, Jackowi Lenart, Dariuszowi Rybak, Tadeuszowi Wójcik z synem Piotrem, Wojciechowi Rataj, Maciejowi Piwko, Rafałowi Wilk. Była też jedna pani Anna Piwko, która w sile i pracy dorównała wszystkim pracującym. Chcę też bardzo podziękować przewodniczącemu Rady Parafialnej p. Sebastianowi Szczepek za koordynację tej pracy od początku do końca. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję. Z czasem zostaną wyfrezowane wystające pnie i zasadzone nowe krzewy. Wszystko z czasem.

 13 Mam gorącą prośbę aby w tym tygodniu w sobotę czy też w innym dniu wysprzątać groby swoich zmarłych, gdyż między grobami czy na grobach mogą być jakieś małe pozostałości wycince tui. Bardzo też proszę, aby z grobów pozbierać wszystko co się nadaje do wyrzucenia i wyrzucić to do kontenera, ponieważ po niedzieli śmieci będą zabrane. Proszę to uczynić w tym tygodniu. 

 14 Do każdej parafii zostały przesłane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Strzyżowie obowiązujące przepisy związne z sytuacją epidemiczna. Przepisy są umieszczone w gablocie parafialnej.

15 W gablocie parafialnej jest umieszczony komunikatAgencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odnośnie składania wniosków o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych korona-kryzysem.

  16 Pan weterynarz przypomina o obowiązkowym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie. Informacja w gablocie parafialnej.

17 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.  Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.    

18 Dziękuję za złożoną ofiarę na rzecz prac parafialnych.   

19 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

20 Miłosierdziu Bożemu polećmy duszę zmarłego kapłana + ks. Adama – proboszcza z Krasnej k. Rzeszowa.

21 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.