1 Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Ofiarą do puszek wspieramy młodzież zdolną, chcącą się  kształcić a pochodzącą z z niezamożnych rodzin. Zbiórkę do puszek prowadzi młodzież naszej parafii przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania z klasy 7 i 8 oraz młodzież z KSM.

2 Dziś o 14.30 nabożeństwo różańcowa i o 15.00 Msza święta.

3 W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątekśw. Jadwigi Śląskiej, w sobotęśw. Ignacego Antiocheńskiego. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

4 W poniedziałek – 15 minut przed Różańcem nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

5 W wtorek będziemy przeżywać ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. O godz. 17.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. O poprowadzenie różańca i wzięcie figury Matki Bożej na procesję poproszę Różę p. Józefa Kucab. Serdecznie zapraszam na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy.

6 W środę – 20 minut przed Różańcem nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. 

7 W najbliższą środę przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach żyjących i zmarłych. Modlitwę różańcową w środę ofiarujemy w intencji nauczycieli.

8  W piątek – 20 minut przed Różańcem nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

9 W piątek o godz. 16.00 w salce parafialnej będzie spotkanie scholki parafialnej.

10 Każdego roku Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC prowadzi badania dominicantes i communicantes. To znaczy ilu wiernych uczęszcza na niedzielną Mszę świętą i ile ludzi przyjmuje Komunię świętą. W tym roku tzw. „liczenie wiernych“ odbędzie się w następną niedzielę, 18 października.

11 W następną niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny pod hasłem” „Oto ja, poślij mnie”. Ofiara będzie przeznaczona na rzecz Misji. Wspomóżmy misjonarzy, którzy nieraz z w bardzo trudnych warunkach niosą innym Pana Boga.

12 W następną niedzielę przypada również liturgiczne wspomnienie św. Łukasza – ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Modlitwę różańcową w niedzielę ofiarujemy w intencji Służby Zdrowia oraz w intencji Misji.

13  Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Teresie Piwko, Magdalenie i Łukaszowi Niedziałek, Bogusławie i Wiesławowi Frankowskim, Stanisławowi Pokrywka. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50  zł. potrzeby parafii.

14 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Szczepek, Pasternak, Kołodziej, Pasternak, Zając.

15 Dziękuję za złożoną ofiarę na rzecz prac parafialnych.

16 W ciągu tygodnia została wymieniona na zewnątrz budynku kościoła część przerdzewiałej rynny przez którą woda spłukiwała materiał z zewnętrznej ściany budynku kościoła. Za organizację tej pracy dziękuję p. Sebastianowi Szczepek.

17 W ubiegły poniedziałek w naszej parafii gościliśmy obraz i relikwie św. Jana Pawła II. Za przygotowanie dekoracji dziękuję p. Anecie Jakóbskiej. Dziękuję również Pocztom Sztandarowym z Szkoły i Straży. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę.

18 W najbliższą sobotę będzie generalne sprzątanie cmentarza i obejścia cmentarnego przed uroczystością Wszystkich Świętych. Kolejka wypada na Osiedle i Radę Parafialną. Ale bardzo proszę Was wszystkich o pomoc. Chcemy uporządkować także drogę na cmentarz od jej początku od zjazdu z głównej ulicy aż po kaplicę cmentarną. Będą potrzebne 3 ciągniki, łopaty, miotły, piła spalinowa, kosiarka spalinowa, narzędzia ogrodnicze. Bardzo proszę Was o pomoc. I bardzo już dziękuję. Gdyby padał deszcz sprzątanie będzie tydzień później – 24 października.

19 Proszę wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Wszyscy zatem którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych powinni w czasie nabożeństw mieć zasłonięte usta i nos. 

20 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.  Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

21 W ciągu całego tygodnia godzinę przed nabożeństwem różańcowym jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

22 W naszej parafii w ciągu tygodnia o godz.17.00 jest modlitwa różańcowa, zaraz po  różańcu o godz. 17.30 jest Msza święta.

23 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.