1 Dziś, przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym „ Przemilczane  cierpienie”. Ten dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony jest sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym.

2 Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 – z okazji zbliżającego się święta rocznicy Odzyskania Niepodległości,  pod pomnikiem upamiętniającym  wszystkich pomordowanych odmówimy modlitwę za wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3 Jutro – 11 listopada – będziemy przeżywać święto państwowe -101 rocznicę  Odzyskania Niepodległości. Uroczystości Gminne związane z przeżywaniem tej  rocznicy będą w Nowej Wsi. W tych uroczystościach wezmą udział przedstawiciele różnych instytucji naszej Gminy wraz z Pocztami Sztandarowymi również z naszej parafii. Jutro wywieśmy flagę narodową.

4 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie  z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych wypisanych w Wypominkach.

5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone będzie z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego  Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych  wypisanych w Wypominkach.

6 Z tyłu kościoła po tzw. podcieniami jest złożone drzewo, które chcemy przewieźć na inne miejsce, by nie szpeciło obejścia kościoła. Dlatego też w najbliższą sobotę na godz. 08.00 prosił bym panów z Rady Parafialnej i kilku parafian o pomoc w przewiezieniu tego drzewa, prosił bym też o 2 ciągniki do transportu drzewa. Z góry dziękuję za pomoc.

7 W niedzielę – 17 listopada – Kościół powszechny obchodzić będzie Trzeci Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich ubogich materialnie i duchowo.    

8 W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy: w poniedziałek –  św. Marcina z Tours, w wtorek – św. Jozafata Kuncewicza, w środę – Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna.

9 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Elżbiecie Cieśla, Lorenie Wiater, Marii Sworst, Urszuli Gurbisz, Wiesławowi Babraj, Kamilowi Niedziałek. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę  60 zł., na środki czystości.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pasternak, Cupryś, Cupryś, Gosztyła, Lenart, Szmigiel.

11 Dziękuję za złożoną ofiarę na rzecz prac parafialnych.

12 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

13 W ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych wymienionych w Wypominkach. W poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę  modlimy się na Różańcu, w środę i piątek odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

14 Modlitwa za Ojczyznę Ks. Piotra Skargi….

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.