1 Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek jako pomoc tamtejszej wspólnocie Kościoła na Wschodzie.

2 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Łucję, w piątek – św. Jana od Krzyża.

3 W środę pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W czwartek od godz. 08.30 odwiedzę chorych, którzy chcą się wyspowiadać przed Świętami, a nie korzystają z co miesięcznych odwiedzin w ramach Pierwszych Piątków miesiąca. Proszę aby tych chorych dziś zgłosić dziś w zakrystii.

5 W czwartek – 13 grudnia – będziemy przeżywać – dzień pamięci i modlitwy za ofiary stanu wojennego w Polsce.

6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana.

7 W niedzielę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

 8 W tym tygodniu – w środę, piątek, sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

9 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Izabeli Ptak, Ewelinie Rusinek z córką, Bernadetcie Martoń, Łukaszowi Dziok. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę 40 zł. na środki czystości. Zaś rodziny Alicji Pasternak, Małgorzaty Korab, Urszuli Pałys po 30 zł.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Wilk, Rybak, Piórek, Jamróz, Boho, Kot.

11 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych.

12 Mam gorącą prośbę, by w miarę możliwości tak jak w ubiegłych latach tak i w tym roku złożyć ofiary na ogrzewanie Kościoła. Staramy się stworzyć temperaturę optymalną.

13 W zakrystii są do nabycia duże świece wigilijne i opłatki.

14 W zakrystii przyjmowane są zapisy na prenumeratę Rycerza Niepokalanej na 2019 rok.

15 Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za posługę rozniesienia opłatków wigilijnych  po domach naszej parafii. Dziękuję wam wszystkim za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary.

16 Pod chórem obok prasy katolickiej wyłożony jest kosz na produkty żywnościowe są w nim również tzw. Torby miłosierdzia.  Przez cały tydzień do poniedziałku 17. 12. 2018 r. można do tego kosza oraz  do Toreb Miłosierdzia składać produkty żywnościowe, które przed świętami będą rozdzielone i przekazane potrzebującym. Robiąc świąteczne zakupy pomyślmy o drugim człowieku, który może ma nieco mniej niż my. 

17 SPOWIEDZ PARAFIALNA PRZED ŚWIĘTAMI Z UDZIAŁEM KSIĘŻY Z DEKANATU PLANOWANA JEST W PIĄTEK – 21 GRUDNIA.

18 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawę artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i wiedzę.

19 Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach i Nowennie do Dzieciątka Jezus. Wszystkim życzę spokojnego przeżywania czasu Adwentu w modlitewnym  oczekiwaniu na pamiątkę Narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa.