1 Wyjeżdżając na wakacje i urlopy pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej.

2  W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy: w poniedziałekśw. Wawrzyńca, w wtorekśw. Klarę, w piątekśw. Maksymiliana Kolbego. Wszystkim Solenizantom składam serdeczne życzenia.

3 W środę, nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

    4 W czwartek – 13 sierpnia będziemy przeżywać czwarte Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Proszę, aby różaniec fatimski poprowadził Parafialny Zespół Caritas. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym pięknym nabożeństwie ku czci Matki Bożej z Fatimy.

    5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.  

    6 W sobotę – 15 sierpnia – będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIĘCIA N.M.P. nazywaną popularnie świętem Matki Bożej Zielnej. Będziemy dziękować Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej, za Boże błogosławieństwo, za zebrane plony, za zachowanie od klęsk żywiołowych. Msze święte będą jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Na sumie, o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych.

    7 W tym dniu, 15 sierpnia przeżywamy setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią.

     8 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Agnieszce Grębosz-Dec, Teresie Grębosz, Adamowi Kielar, Marii Niedziałek, Justynie Pokrywka. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na potrzeby parafii.

     9 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższy piątek powierzamy rodzinom z Działów: Koryl, Bojda, Papciak, Barć, Popek, Wędrychowicz. Sprzątanie Kościoła będzie po Mszy świętej wieczorowej.

      10 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Bieszczad z Babicy z Aleksandrą Rzeszutek z Zaczernia. Zapowiedź 2.

       11 Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Babicy prosiła o przekazanie informacji, iż tydzień integracyjny dla dzieci przedszkolnych szczególnie dla tych które po raz pierwszy przyjdą do przedszkola będzie w dniach 24. 08. – 28. 08. 2020 r.

      12 Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się z prośbą: „w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych”. Wszyscy zatem którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych powinni w czasie nabożeństw mieć zasłonięte usta i nos.

      13 Najbliższa niedziela (16 sierpnia 2020 r.) będzie Dniem Solidarności z Libanem. We wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Rzeszowskiej, będzie przeprowadzona zbiórka środków finansowych do puszek na rzecz ofiar wybuchu w Bejrucie. Proszę, aby panie z Caritas przeprowadziły zbiórkę do puszek.

       14 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

      15 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

      16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.