1 Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek jako pomoc tamtejszej wspólnocie Kościoła na Wschodzie.

2 Dziś również przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Wyznajemy naszą wiarę w Niepokalane Poczęcie N.M.P. Maryi. Z tą uroczystością związana jest tzw. GODZINA ŁASKI. Dziś po sumie  od godz. 12.00 – 13.00 Kościół będzie otwarty. Zapraszam do modlitwy w godzinie łaski. Ludzie chorzy, starsi którzy nie mogą w tym czasie przyjść do kościoła, niech się pomodlą w domu.

3 Jutro (poniedziałek), po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w salce parafialnej.

4 W środę pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

5 W czwartek od godz. 08.30 odwiedzę chorych, którzy chcą się wyspowiadać przed Świętami a nie korzystają z co miesięcznych odwiedzin w ramach Pierwszych Piątków miesiąca. Proszę aby tych chorych dziś zgłosić dziś w zakrystii. 

6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana.

7 Przeżywając również w piątek 38rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się za naszą Ojczyznę pamiętając o tamtych wydarzeniach.

8 W tym tygodniu – w środę, piątek, sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. Będziemy modlić się w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

9 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom: Annie i Jackowi Lenart, Józefowi Proksa, Annie Jodłowskiej, Małgorzacie Korab, Bernadetcie Martoń, Łukaszowi Dziok. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 60 zł., na środki czystości, p. Marta Proksa 50 zł.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Ptak, Pałys, Rusinek, Pokrywka, Wilk, Rybak.

11 Dziękuję za złożone ofiary na rzecz prac parafialnych.

12 Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za posługę rozniesienia opłatków wigilijnych  po domach naszej parafii. Dziękuję wam wszystkim za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Pan Ryszard i Pan Kościelny dziś przyniosą opłatki do rodzin u których jeszcze nie byli.

13 Bardzo dziękuję paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za przeprowadzenie w piątek i w sobotę w sklepie Sparzbiórki produktów żywnościowych w ramach akcji. TAK. POMAGAM. Kierownictwu sklepu dziękuję za wyrażenie zgody na przeprowadzenie takiej zbiórki. Dziękuję wam wszystkim, którzy robiąc zakupy w sklepie Spar pomyśleliście o innych ludziach ofiarowując im część zakupionej żywności. Dziękuję również za złożone produkty żywnościowe w Kościele.  Wszystkie produkty żywnościowe zebrane w kościele i sklepie Spar będą rozdzielone i przekazane potrzebującym w naszej parafii.

 14 W zakrystii są do nabycia świece wigilijne. Duże w cenie 12 zł, małe 5 zł.

 15 W zakrystii przyjmowane są zapisy na prenumeratę Rycerza Niepokalanej na 2020 rok.

16 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

17 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Łucje, w sobotę – św. Jana od Krzyża.

18 Informacja Radnych Gminy z naszej miejscowości. Szanowni Mieszkańcy sołectwa Babica Nasza wspólna petycja dotycząca budowy miejsc parkingowych koło szkoły w Babicy przyniosła pozytywny skutek. Rada Powiatu Strzyżowskiego oraz Rada Gminy Czudec poparły Naszą petycję i przeznaczyły środki finansowe na tą inwestycję. Realizacja ma nastąpić w 2020 roku. Życzymy powodzenia w realizacji tej inwestycji.

19 SPOWIEDZ PARAFIALNA PRZED ŚWIĘTAMI Z UDZIAŁEM KSIĘŻY Z DEKANATU PLANOWANA JEST W PIĄTEK – 20 GRUDNIA.

20 Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach. Wszystkim życzę spokojnego i głębokiego przeżywania czasu Adwentu – w modlitewnym  oczekiwaniu na pamiątkę Narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa.

21 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

22 Zawierzenie parafii N.M.P. Niepokalanej – modlitwa. Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta….