1 Dziś przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Intencją tego dnia jest modlitewne i materialne wsparcie chrześcijan żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej.

2 W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w wtorek – św. Leona Wielkiego (papieża), w środę – św. Marcina z Tours (biskupa), w czwartek – św. Jozafata Kuncewicz (biskupa, męczennika), w piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (męczenników).

 3 W poniedziałek pół godziny przed Mszą świętą będzie Różaniec za naszych bliskich zmarłych wypisanych w wypominkach.    

 4 W poniedziałek – po Mszy św. nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.  

5 W wtorek pół godziny przed Mszą św. Różaniec za naszych bliskich zmarłych wypisanych w wypominkach.

6 W środę – 11 listopada – będziemy przeżywać święto państwowe -102 rocznicę  Odzyskania Niepodległości. 

 7 W środę pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ oraz KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA za naszych bliskich zmarłych wypisanych w wypominkach.

8 W czwartek pół godziny przed Mszą św. Różaniec za naszych bliskich zmarłych wypisanych w wypominkach.

9 W piątek pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, wraz z Koronką za naszych bliskich zmarłych wypisanych w wypominkach.

 10 W sobotę pół godziny przed Mszą świętą Różaniec za naszych bliskich zmarłych wypisanych w wypominkach.

11 W niedzielę – 15 listopada – będziemy przeżywać IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Ubóstwo ma różne twarze, w każdej z nich możemy spotkać Pana Jezusa, który objawił nam, że jest obecny w swoich najmniejszych braciach.

12 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom: Anecie Różewicz, Adriannie Pasternak, Barbarze Rajzauer, Magdalenie Szary, Anecie Krok, Dorocie Szczepan. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 120 zł. na potrzeby parafii.

 13 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Ceglarski, Sitek, Sudacki, Cupryś, Paśko.

14 W ciągu tygodnia o godz. 16.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi. O godz. 16.30 są nabożeństwa i modlitwy za zmarłych i o godz. 17.00 jest Msza święta.

15 Wypominki można składać do skrzynki wypominkowej, przy obrazie Bożego Serca.

16 Pragnę gorąco podziękować WSZYSTKIM PARAFIANOM za modlitwę i dobre słowa wspierające mnie na duchu w czasie choroby. Bóg zapłać.

17 Pragnę bardzo podziękować Księdzu Jakubowi z Czudca za codziennie odprawiane Msze święte ponad 2 tygodnie. Księże Jakubie niech Pan Jezus Dobry Pasterz czuwa nad Tobą, strzeże i chroni Cię.

18 W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

19 Wczoraj był pogrzeb + Stanisława Pokrywka a w ubiegłą sobotę był pogrzeb + Antoniego Pasternak. Zmarł ks. Proboszcz z Baryczki. Jutro o godz. 12.00 będzie pogrzeb w Baryczce. Bożemu Miłosierdziu polećmy ich dusze i dusze naszych zmarłych. Dobry Jezu…

20 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.