1 Dziś (06. 10. 2019r.) odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa zorganizowana przez Radę Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej. Nabożeństwo rozpocznie się przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów o godz. 15.00. Uczestnicy procesji przejdą do Bazyliki Ojców Bernardynów, gdzie odbędzie się Msza święta.

2 Jutro (poniedziałek) w liturgii Kościoła wspominamy N.M.P. Królowę Różańca świętego. Przez modlitwę różańcową będziemy polecać Królowej Różańca świętego wszystkie sprawy Kościoła, Ojczyzny, parafii i nasze osobiste. Jutro zapraszam dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami na Różaniec i Mszę świętą. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej otrzymają poświęcone różańce i będą prowadziły różaniec wraz z rodzicami.

3 W środę NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z różańcem.

4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z różańcem. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie różaniec.

5  W piątek w Czudeckim Sanktuarium odbędzie się formacyjne spotkanie parafialnych Zespołów Caritas z naszego regionu. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godzinie 16.00 w kaplicy Sanktuarium, następnie ciąg dalszy spotkania w Domu Parafialnym w Czudcu. Proszę, aby nasz parafialny Zespół Caritas wziął udział w tym spotkaniu.

6 W sobotę o godz. 09.30 będzie spotkanie w dolnym kościele dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z klasy 8.

7 W niedzielę, 13 października będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodzmy”. Po Mszach świętych będzie organizowana  zbiórka do puszek na stypendia Papieskie. Zbiórkę do puszek przeprowadzi młodzież przygotowująca się do  Bierzmowania oraz młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii.

8 W następną niedzielę -13 pazdziernika – będziemy przeżywać ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. O godz. 15.00 będzie Msza święta, którą odprawi i kazanie wygłosi zaproszony kapłan, następnie będzie Różaniec fatimski w Kościele i różańcowa procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich na to piękne nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy. Proszę przynieść świece.

9 W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać wybory parlamentarne. Wezmy w nich udział, w duchu odpowiedzialności za naszą ziemską ojczyznę wybierzmy właściwych i odpowiedzialnych ludzi, którzy odznaczają się takimi cechami jak: prawość moralna, kompetencje w dziedzinie życia politycznego i obywatelskiego, potwierdzone dotychczasową działalnością publiczną, świadectwo życia w rodzinie oraz małej ojczyźnie, wyrazista tożsamość, szacunek do każdego człowieka, postawa dialogu i umiejętność współpracy z innymi, zdolność do roztropnego rozwiązywania konfliktów, miłość Ojczyzny oraz traktowanie władzy jako służby, ochrona życia, obrona rodziny, obrona wiary. Jest to nasza odpowiedzialność przed Panem Bogiem jakim ludziom zawierzamy naszą Ojczyznę i rodzinę, nasza przyszłość.

 10 Ofiara w przyszłą – 2 niedzielę miesiąca – będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

 11 O poprowadzenie różańca w tym tygodniu poproszę: w poniedziałek dzieci komunijne z rodzicami, w wtorek – uczniów z klasy 7,w środę – Różę p. Janiny Wróbel, w czwartekCaritas parafialny, w piątekuczniów z klasy 8, w sobotęRóżę pana Józefa Kucab.

 12  Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Jackowi Szurlej, Beatcie i Wojciechowi Szurlej, Franciszkowi Długoń, Adriannie Pasternak, Krzysztofowi Rak. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 40 zł. na potrzeby parafii.

 13 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Rajzauer, Krok, Krok, Krok, Szczepan, Ceglarski.

 14  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

 15 Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu Imieniny, Urodziny, Rocznice –  składamy serdeczne Życzenia.

 16 Całej wspólnocie parafialnej i wszystkim gościom życzymy spokojnego tygodnia i wielu łask od Pana Boga w codziennych zajęciach.

17 Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen