1 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele XI TYDZIEŃ BIBLIJNY pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Zachęcamy do lektury i medytacji Pisma świętego.

2 W wtorek po Mszy św. wieczorowej zapraszam na spotkanie do salki parafialnej grupy parafialne: Caritas, Akcję katolicką, Radę Duszpasterską.

3 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie z  nabożeństwem majowym.

4 W środę przypada również liturgiczne wspomnienie świętego Stanisława – biskupa i męczennika, patrona  naszej Ojczyzny. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

5 W środę po Mszy św. wieczorowej próba w kościele dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.

6 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem  majowym. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie będzie nabożeństwo majowe i Msza święta.

7 W najbliższą IV niedzielę wielkanocną rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Będziemy wspólnie modlić się o Powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

8 W naszej parafii w najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci  Pana Jezusa  Dobrego Pasterza połączoną z Jubileuszem 60 – lecia kapłaństwa ks. Antoniego Domino pochodzącego z tej babickiej ziemi. Uroczysta suma wraz z procesją wokół  Kościoła o godz.11.00.

9 Na sumę serdecznie zapraszam STRAŻAKÓW w mundurach galowych i Pocztem    Sztandarowym. Proszę, aby w czasie procesji strażacy wzięli: Krzyż oraz figurę Pana Jezusa   Zmartwychwstałego. Na sumę serdecznie zapraszam uczniów naszej Szkoły Podstawowej  z Pocztem Sztandarowym. Proszę aby Róże pań: JADWIGI PAPCIAK, DANUTY SZURLEJ, GRAŻYNY WÓJCIK, ZOFII MATERNA wzięły obrazy i figury. Proszę aby Róże pań: ZOFII PRZYBYŁY i JANINY WRÓBEL wzięły świece.  Proszę aby Róże panów MARIANA PSZONKI i CZESŁAWA WÓJCIKA wzięły baldachim oraz sztandary. 

10 Ofiara w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na rzecz prac parafialnych.

11 Za rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękuję panom: Sebastianowi Szczepek, Piotrowi    Szczepan, Antoniemu Pasternak, Krzysztofowi Lassota, Janowi Łyszczak, Piotrowi Barć, Wojciechowi Rataj, Hubertowi Materna i panu kościelnemu.

12 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Przylaska: Urszuli Wiśniowskiej, Marii Pszonka, Dorocie Żarów, Krzysztofowi Wiater, Joannie Różewicz. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł., na cele parafialne – oraz p. Maria Flaga 50 zł., na potrzeby parafii.

13 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Przylaska: Caban, Sylwester Józefczyk, Małgorzata Piela, Kondracki, Czarnik.

14 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Maria Machowska z Wyżnego (par. Babica) z Szymonem Rozkocha z par. Opatrzności Bożej w Krakowie. Zap. 2 oraz  

Adrianna Drążek z Babicy z Konradem Kurzawskim z Krakowa z par. M.B. Fatimskiej.

15 Tak jak w ubiegłym roku, również i w tym roku będziemy kontynuować  nabożeństwa Fatimskie. Od maja do października będziemy się gromadzić każdego 13 dnia miesiąca na takim nabożeństwie. Na początku będzie Msza święta z homilią którą wygłosi zaproszony kapłan. Po Mszy świętej w kościele odmówimy jedną część różańca następnie ze  świecami w dłoniach niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej trzy razy przejdziemy wokół naszego kościoła śpiewając pieśni maryjne.

Za tydzień – w poniedziałek 13 maja – przypadnie pierwsze  nabożeństwo fatimskie w tym roku. O godz. 17.00 będzie Msza św. z kazaniem fatimskim, następnie różaniec w kościele i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Proszę by figurę Matki Bożej na początku w Kościele poniosła Róża p. Zofii Przybyły.

16 Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, nie żałujmy naszego czasu dla Pana Jezusa i Jego Matki. Niech nasz śpiew litanii do Matki Bożej będzie wyrazem wdzięczności za tak wiele otrzymanych łask. Zachęcam również do pielęgnowania śpiewu Litanii przy kapliczkach domowych w wspólnocie rodziny czy sąsiedztwa.

17 Przyjmijmy Boże błogosławieństwo zawierzając się przez wstawiennictwo Matki Bożej opiece Trójcy Świętej.