1 Przeżywamy dziś drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Boża miłość i Boży pokój napełnia nasze serca. Nie będzie to czas wspólnych radosnych rodzinnych spotkań świątecznych.     

2 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.   

3 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA                

 4 W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia.

Pan Jezus powiedział: Pragnę – aby Święto Miłosierdzia było ucieczką  i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski, niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat. Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest Święto Miłosierdzia. Jeżeli nie uwielbią Miłosierdzia Bożego – zginą na wieki. Nie znajdzie żadna dusza uspokojenia dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy  ma być Świętem Miłosierdzia.

W niedzielę Miłosierdzia – piętnaście minut przed każdą Mszą świętą odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia zawierzając siebie i całą parafię Bożemu Miłosierdziu. Zachęcam, aby na Mszę świętą przyjść 15 minut wcześniej, aby wspólnie razem odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jest to również święto Caritas. Bardzo dziękuję paniom z naszego parafialnego Koła Caritas za całoroczną pracę na rzecz potrzebujących.

5  WSPÓLNIE PRZEŻYLIŚMY CZAS WIELKIEGO POSTU A W NIM CZAS TRIDUUM PASCHALNEGO I WIELKIEJ NIEDZIELI. Był to czas intensywnego wysiłku duchowego i fizycznego. Bez symboli i znaków podkreślających istotę tych dni trudno by było w pełni przeżyć te zbawcze wydarzenia. Dlatego z serca pragnę podziękować Wam za wszelkie prace i posługi w czasie Wielkiego Tygodnia.

Z SERCA DZIĘKUJĘ:  – Panom z Rady Parafialnej Sebastianowi Szczepek, Piotrowi Szczepan, Antoniemu Pasternak, Henrykowi Pokrywka, Piotrowi Różewicz, Krzysztofowi Lassota, Pawłowi Jakóbskiemu, Grzegorzowi Borowiec oraz Janowi Jucha i Hubertowi Materna za złożenie konstrukcji Ciemnicy i Grobu. – Pani Anecie Jakóbskiej za piękną dekorację Ciemnicy, Bożego Grobu i Ołtarza głównego.- Panu Piotrowi Barć za troskę o iluminację i nagłośnienie. – Róży Różańcowej p. Mariana Pszonki za poniesienie w procesji rezurekcyjnej sztandarów oraz baldachimu.  – STRAŻAKOM za czynny udział w Liturgii Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania.  – dziękuję wszystkim, którzy czytali czytania, śpiewali psalmy, objaśniali komentarzem wydarzenia zbawcze.  – Pani organistce Magdalenie za piękne opracowanie muzycznej strony Liturgii Wielkiego Tygodnia.  – Ministrantom za czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego. – Panu szafarzowi za różne posługi w liturgii Triduum Paschalnego.  – dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.  – Panu Kościelnemu za czuwanie nad organizacją pracy.  – Panu Józefowi Pasternak za ustawienie bicia dzwonów o właściwej porze.  – Za sobotnie wieczorne posprzątanie kościoła rodzinom: Danucie Drozd, Gabrieli Lubas, Ewelinie Walania, Anecie Jewiasz, Justynie Muller, Agnieszce Papciak. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 120 zł. a p. Mariola Rak    50 zł. na potrzeby kościoła.

6 DZIĘKUJĘ – WAM TU OBECNYM i WSZYSTKIM PARAFIANOM, ZA WASZE PIĘKNE ŚWIADECTWO WIARY, ZA WASZ UDZIAŁ W OBRZĘDACH TRIDUUM PASCHALNEGO, WIELKIEGO CZWARTKU, PIĄTKU, SOBOTY I NIEDZIELI ZMARTWYCHWSTANIA, ZA WASZĄ ADORACJĘ I MODLITWĘ PRZY CIEMNICY I BOŻYM GROBIE ORAZ ZA ZŁOŻONE OFIARY. Tym podziękowaniem obejmuję wszystkich, którzy uczynili jakiekolwiek dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej będzie dla Was najlepszą nagrodą.

7 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy – Góra; Dorocie Drozd, Haligowska, Dral, Pasternak, Pokrywka, Wójcik.

8 Na adres naszej parafii otrzymaliśmy wiele życzeń świątecznych od różnych instytucji kościelnych i świeckich. Te życzenia przekazuję całej parafii. Serdecznie za nie dziękujemy.

9 Wszystkim życzę spokojnego świętowania w gronie rodziny i znajomych – Wesołych Świąt.   

10 W ciągu tygodnia pól godziny przed Mszą św. i nabożeństwami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy oraz możliwość spowiedzi św.

11 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.