1 Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej.

2 W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18.00, tylko w Wielki Wtorek Msza święta będzie o godz. 16.30.

3 W ciągu tygodnia – od jutra – do Wielkiej Środy godzinę przed Mszą świętą i nabożeństwem będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do osobistej adoracji Pana Jezusa i modlitwy w ciszy. Na koniec adoracji będą odśpiewane SUPLIKACJE – od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie…

4 W Wielką Środę, pół godz. przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W czasie MSZY  ŚWIĘTEJ  WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00 będziemy dziękować za sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. CIEMNICY. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek będzie do godz. 22.00.

6. WIELKI PIĄTEK – DZIEŃ MĘKI I ŚMIERCI PANA JEZUSA. O godz. 15.00 będziemy modlić się KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, którą rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. W tym dniu nie odprawia się Mszy św., lecz przeżywamy Liturgię Męki Pańskiej. W naszej parafii LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ BĘDZIE o godz. 18.00. Liturgia Męki Pańskiej  składa się z czterech części: liturgii Słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej, przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 22.00. W WIELKI PIĄTEK OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY: ILOŚCIOWY I JAKOŚCIOWY.

7 WIELKA SOBOTA – DZIEŃ ŻAŁOBY PO ŚMIERCI PANA JEZUSA.  W KOŚCIELE NIE BĘDZIE POŚWIĘCENIA POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY. Każda rodzina pokarmy wielkanocne poświęci sama w domu w Niedzielę Zmartwychwstania przed śniadaniem. Tekst poświęcenia jest podany na stronie internetowej naszej parafii, jest również umieszczony na stronie internetowej Diecezji Rzeszowskiej. O godz. 15.00 będziemy modlić się KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, przeżywając Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 rozpoczniemy LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ.

W zarządzeniu Ks. Biskupa Ordynariusza z dnia 26. 03. 2020r. czytamy: Od dnia 25 marca br. do 11 kwietnia b.r. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc sprawujących liturgię. Celebracje Świętego Triduum Paschalnego powinny być obchodzone bez udziału ludu a jedynie z konieczną asystą.

8  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O GODZ. 06.00 REZUREKCJA bez procesji. Msze święte w naszej parafii w Niedzielę Zmartwychwstania będą jeszcze o godzinie  09.00, 11.00, będzie dodatkowa Msza święta o godzinie 15.00. Przypominam, że od 12 kwietnia (Niedziela Zmartwychwstania) do odwołania będzie obowiązywać ograniczenie liczby wszystkich obecnych na liturgii do 50 osób (łącznie z celebransami i posługującymi). Taki jest stan prawny na dziś, ale może on ulec zmianie w każdej chwili.

W dalszym ciągu, aż do odwołania obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wszyscy korzystający z dyspensy w sumieniu w każdą niedzielę powinni uczestniczyć w Eucharystii transmitowanej przez środki społecznego przekazu ( telewizja, radio, Internet).

9 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. MSZE ŚW. jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Będzie dodatkowa Msza święta o godzinie 15.00.

10 Za ofiary na kwiaty do Bożego grobu dziękuję Róży różańcowej p. Grażyny Wójcik 60 zł., oraz p. Zofii Pasternak 50 zł.

11 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję pewnej osobie, która sama posprzątała cały kościół.

12 Na chwilę obecną nie będą wyznaczane poszczególne rodziny do sprzątania.

13 W zakrystii można nabyć baranki z Caritas na stół wielkanocny.

14 Oprócz baranków w zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Zapalimy Paschałki w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne.

 15 Dziękuję p. Jadwidze Papciak za wykonanie Palmy stojącej przy ambonce.

16 Spowiedź w naszej parafii w ciągu tygodnia będzie w godzinach:

a) Wielki poniedziałek 16.30. – 18.00.

b) Wielki wtorek 11.00. – 12.30., 15.00. – 16.30.

c) Wielka środa 11.00. – 12.30.,  16.00. – 17.30.

d)Wielki  Czwartek 11.00. – 12.30.,  15.30. – 17.00.,  20.30 – 21.30

e) Wielki Piątek 11.00. – 12.30.,  15.30 .– 17.00.,   20.30 – 21.30

f) Wielka Sobota 11.00. – 12.30., 15.30. – 17.00.

17 Wszystkie Komunikaty Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie regulujące duszpasterstwo parafialne w obecnej sytuacji są umieszczony na stronie internetowej Diecezji Rzeszowskiej.

18 W tym ostatnim tygodniu Wielkiego Postu czyniąc świąteczne przygotowania rozejrzyjmy się wokół siebie, szczególnie w sąsiedztwie, czy ktoś nie potrzebuje naszej pomocy, może są w blisko nas ludzie starsi, samotni, schorowani – czekający na nasza pomoc – pomóżmy im, podzielmy się tym co mamy, wtedy Boża radość napełni nasze serce i Boży pokój w nas zamieszka.

19 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.  

20 Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Śpiewając Suplikacje prośmy o Boże Miłosierdzie dla nas, dla naszych rodzin, dla naszej parafii, dla naszej Ojczyzny i świata całego.