1 Dziś, 4 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W naszej modlitwie pamiętajmy o papieżu Franciszku, którego patronem jest św. Franciszek z Asyżu.                                                              

2 Dziś o 14.30 nabożeństwo różańcowa i o 15.00 Msza święta.

3 W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej, w środę – N.M.P.Królowej Różańca świętego.

4 Jutro (poniedziałek 5.X. 2020r.) do naszej parafii przybędą relikwie i obraz św. Jana Pawła II. O 16.50 na zewnątrz kościoła odbierzemy relikwie i obraz od parafii przekazującej, następnie uroczyście wniesiemy je do kościoła i ustawimy na przygotowanym miejscu. Ks. Proboszcz i przedstwiciel Akcji Katolickiej w kościele wypowiedzą słowa powitania i rozpocznie się Msza święta. Po Mszy świętej przed najświętszym Sakramentem i relikwiami odmówimy różaniec z rozważaniami Ojca świętego. Po różańcu będzie możliwość osobistej adoracji najświętszego Sakramentu i modlitwy w ciszy przed relikwiami za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim zakończymy modlitewne czuwanie.

5 W wtorek o godz. 07.45. będzie Msza św. dla wszystkich uczniów naszej Szkoły od klasy 1 do klasy 8. Nasza Szkoła nosi Imię św. Jana Pawła II. W czasie Mszy świętej uczniowie i nauczyciele uczczą swojego Patrona obecnego pod postacią relikwii. Wspólnie razem zawierzymy naszą Szkołę opiece św. Jana Pawła II. Bardzo proszę, aby rodzice bądź dziadkowie przywieźli w wtorek dzieci z klasy 1-8 bezpośrednio do kościoła na godz. 07.45 na Mszę św. Po Mszy św. uczniowie wrócą do szkoły pod opieką nauczycieli. Na Mszy św. mogą być rodzice lub dziadkowie dzieci szkolnych.

6 W poniedziałek – 15 minut przed Różańcem nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA

7 W środę – 20 minut przed Różańcem nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. 

8 W środę zapraszam dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami na Różaniec i Mszę świętą. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej otrzymają poświęcone różańce i będą prowadziły różaniec.

9 W piątek – 20 minut przed Różańcem nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

10 W piątek o godz. 16.00 w salce parafialnej będzie 1 spotkanie dla uczennic z naszej szkoły, które chciałyby śpiewać w Scholce parafialnej. Scholkę parafialną będzie prowadziła p. Organistka. Mile są widziane dzieci z klas od 3 do 7.

11 W niedzielę, 11 października 2020 r. w Kościele w Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. Z tej racji prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusz papieski. Zbiórkę do puszek przeprowadzi młodzież naszej parafii.

12 Ofiara w następną – 2 niedzielę miesiąca – będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

13  Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Małgorzacie Wójcik, Ewie Fendryk, Dorocie Ziemba, Joannie Rykała, Dorocie Bury, Adamowi Pasternak. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. potrzeby parafii, p. Anna Pasternak 50 zł. Dziękuję.

14 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pokrywka,Bełch, Piwko, Niedziałek, Frankowski,

15 Za prace remontowe w budynku plebani dziękuje p. Zenkowi Pietrucha.

16 Wczoraj na cmentarzu specjalną frezarką zostały usunięte wszystkie wystające pnie po wyciętych tujach. Po wycięciu pni pozostały wióry i trociny. Proszę aby posprzątać wokół grobów swoich bliskich. Za 2 tygodnie będzie generalne sprzątanie cmentarza, ale już dziś proszę oto, aby zadbać po niedzieli o czystość wokół grobów swoich zmarłych. Za wczorajszą całodniową pracę przy wynoszeniu rozdrobnionych pni bardzo dziękuję p. Sebastianowi Szczepek p. Henrykowi Pokrywka, Krzysztofowi Lassota.

17 Proszę wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Wszyscy zatem którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych powinni w czasie nabożeństw mieć zasłonięte usta i nos. 

18 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.  Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

19 W ciągu całego tygodnia godzinę przed nabożeństwem różańcowym jest wystawienie najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

20 W naszej parafii w ciągu tygodnia o godz.17.00 jest modlitwa różańcowa, zaraz po  różańcu o godz. 17.30 jest Msza święta.

21 O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu poproszę: w poniedziałek –  Akcję Katolicką, w środę dzieci z klasy 3, w piątek Różę p. Danuty Szurlej.

22 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.