1 Dziś rozpoczynamy w Kościele  52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem:  „Młodzi trzezwi i wolni”. Niech nasza dobrowolna abstynencja w Wielkim Poście będzie darem ofiarowanym Panu Bogu za ludzi uzależnionych od alkoholu.

 2 Jutro przypada liturgiczne wspomnienie świętego Kazimierza – królewicza. Wszystkim Solenizantom Kazimierzom i Kazimierom składamy serdeczne życzenia W naszej modlitwie pamiętajmy o pierwszym Pasterzu naszej Diecezji – Księdzu Biskupie Kazimierzu Górnym – w dniu Jego Imienin.

3 W środę rozpoczniemy czas Wielkiego Postu – będziemy rozważać co Pan Jezus wycierpiał dla naszego Zbawienia. Modlitwa, nabożeństwa, czyny miłosierdzia, rekolekcje i spowiedz mają nam pomóc przygotować się na wielkie święta Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post rozpoczynamy ŚRODĄ POPIELCOWĄ. W czasie sprawowanej w tym  dniu Mszy św., ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem, na znak podejmowanej wielkopostnej pokuty  prowadzącej do duchowej przemiany. W naszej parafii Msze św., z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 07.30, 09.30, 17.00. W środę popielcową obowiązuje post ilościowy i  jakościowy. Ilościowy, tzn. 3 posiłki: 2 lekkie i 1- sytszy. Jakościowy, powstrzymujemy się od    pokarmów mięsnych.

4 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek Miesiąca, będziemy się modlić w intencji powołań do służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

6 Na czas Wielkiego Postu ulegają zmianie godziny Mszy świętych w niedzielę. W Wielkim Poście Msze święte w niedzielę będą o godzinie: 08.00 – 10.00 – 15.00, po Gorzkich Żalach.

7 W Wielkim Poście będziemy uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

a) DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ      I GIMNAZJUM BĘDZIE W KAŻDY CZWARTEK GODZ. 16.30.

b) DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH BĘDZIE W KAŻDY PIĄTEK O GODZ. 16.45.Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

8 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie Droga Krzyżowa. Naszą piątkową modlitwą obejmniemy wszystkie kobiety w dniu ich święta.

9 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII BĘDĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ.15.00 Z KAZANIEM PASYJNYM, NASTĘPNIE MSZA ŚWIĘTA BEZ   HOMILII. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.

10 Ofiara w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na rzecz prac parafialnych.

11 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła  oraz za kwiaty dziękuję rodzinom: Stochła, Sanecki, Delikat, Pietrzyk, Kraska. Sprzątający rejon złożył ofiarę 50 zł.

12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Drozd, Rak, Jewiasz, Walania, Lubas.

 13 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

 14 Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca do przekazania 1% podatku na rzecz pomocy „Bliźni w potrzebie”. Informacje na stoliku z prasą.

15 Wszystkim życzę wielu łask potrzebnych do pięknego przeżywania Wielkiego Postu –w mocy Bożego Ducha.