1 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać: w wtorek – św. Agatę,  w środę  – św. Pawła Miki i Towarzyszy.

2 W WTOREK w liturgiczne wspomnienie św. Agaty – na Mszy św. poświęcimy sól, chleb i wodę.

3 W ŚRODĘ pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO do M. B. CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek Miesiąca, będziemy się modlić w intencji powołań do służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

5 W PIĄTEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone i Msza  święta.

6 W najbliższą drugą niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na rzecz prac parafialnych.

 7 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Jolancie Śnieżek, Bożenie Kozik, Monice Kozik, Marioli i Adamowi Górka i panu organiście. Ofiary na środki czystości złożyły rodziny: Machowski, Kozik, Śnieżek po 20 zł.

8 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Kołodziej, Pasternak, Kabala, Kawa, Wnęk, Salach, Piecuch, Choma.

9 Pragnę podziękować panom z Rady Parafialnej oraz panom, którzy chętnie pomogli rozebrać szopkę oraz choinki. Dziękuję panom: Sebastianowi Szczepek, Pawłowi Jakóbskiemu, Antoniemu Pasternak, Piotrowi Szczepan, Piotrowi Różewicz, Grzegorzowi Borowiec, Henrykowi Pokrywka, Krzysztofowi Lassota, Janowi Jucha, Wiesławowi Frankowskiemu, Maciejowi Szurlej, Piotrowi Delikat, Piotrowi Barć, Grzegorzowi Wójcik, Adamowi Zielińskiemu. Dziękuję ministrantom starszym i młodszym oraz kandydatom do Bierzmowania z klasy 3 gimnazjum: Rafałowi Natalii, Paulinie, Szymonowi, Zuzannie, Piotrowi i z klasy 8: Julii, Martynie , Tymoteuszowi.

10 W związku z zmianą miejsca zamieszkania i zmianą parafii przez naszego parafianina i członka Rady Parafialnej p. Janusza Kiwały w jego miejsce do Rady Parafialnej zostaje włączony p. Krzysztof Lassota z Przylaska któremu dziękuję za wyrażenie zgody i życzę wielu łask w pracy na rzecz parafii. Szczęść Boże. Panu Januszowi dziękuję za wszelkie dobro uczynione na rzecz parafii.

11 Po urlopie zdrowotnym wrócił do pracy pan kościelny Wojciech. Życzymy mu Bożej mocy i siły w pracy w Bożym Domu. Dziękuję również panu Ryszardowi za 2 miesięczną solidną i sumienną pracę w kościele w zastępstwie pana kościelnego. Bóg zapłać.

12 Za tydzień w poniedziałek – 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes będziemy przeżywać 27 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. W tym dniu w naszej parafii o godz. 09.00 będzie odprawiona Msza święta w intencji ludzi chorych w naszej parafii. Na tę Mszę św. zapraszam ludzi chorych, cierpiących  i w podeszłym wieku. W czasie Mszy świętej zostanie udzielony sakrament NAMASZCZENIA CHORYCH. Warunkiem skuteczności sakramentu chorych  jest właściwa duchowa dyspozycja – być W STANIE ŁASKI UŚWIĘCAJĄCEJ. Spowiedz codziennie pół godziny przed Mszą świętą i nabożeństwem. W sam Dzień Chorego spowiedz będzie pół godziny przed Mszą. Bardzo proszę rodziny i sąsiadów ludzi chorych, aby w miarę możliwości posłużyli chorym pomocą, by przywiezli ich do Kościoła i później odwiezli do domu.

13 Zachęcam  do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

14 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia w mocy Bożego Ducha.