1 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas ADWENTU, który ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa, oraz na chrześcijańskie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. W naszej parafii, codziennie w tygodniu o godz. 17.00, będą odprawiane Msze św. roratnie. Serdecznie zapraszam wszystkich na Roraty, szczególnie dzieci z lampionami.

2 Jutro w poniedziałek 3 grudnia w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystości związane z 170 rocznicą istnienia Szkoły Podstawowej w Babicy, 15 rocznicą nadania Zespołowi Szkół imienia Jana Pawła II, 45 rocznicą wizyty Kardynała Karola Wojtyły w nowopowstałej parafii w Babicy, 100 – lecie odzyskania Niepodległości. Na powyższe uroczystości został zaproszony Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba, który w tym dniu w naszej parafii o godz. 09.00 odprawi Mszę św. dziękczynną. Bardzo serdecznie na tę Mszę św. zapraszam wszystkich parafian, dzieci, młodzież, rodziców, dziadków, absolwentów Szkoły w Babicy, abyśmy wspólnie razem jako cała parafia podziękowali Panu Bogu za te wielkie wydarzenia, które się dokonały w tej małej naszej ojczyznie.

3 W środę pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. Będziemy się modlić o powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

5 W tym tygodniu przypada PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA   uczcimy Najświętsze Serce Pana. NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ RANO. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą Sakramentalną. Spowiedz w pierwszy piątek od godz. 15.30 do 16.30, ponieważ o 16.30 jest nabożeństwo do Bożego   Miłosierdzia. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku.  Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą.

6 SPOWIEDZ PARAFIALNA PRZED ŚWIĘTAMI Z UDZIAŁEM KSIĘŻY Z DEKANATU PLANOWANA JEST W PIĄTEK – 21GRUDNIA.

7 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana.

8 W SOBOTĘ  będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Z tą uroczystością związana jest tzw. GODZINA ŁASKI. Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę  wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne  jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się  modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski”. W sobotę  w południe od godz. 12.00 – 13.00 Kościół będzie otwarty. Zapraszam do modlitwy w godzinie łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. W sobotę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. będą o godz. 08.00 i 17.00.

9 W sobotę na Mszę św. wieczorową zapraszam dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, otrzymają poświęcone medaliki. Dzieci zapraszam z rodzicami.

10 Jak co roku, również w najbliższą sobotę w godzinach przed i południowych  panowie z Rady Parafialnej przyniosą do naszych domów OPŁATKI WIGILIJNE. Babica Kolonia, Budy Babickie Babica od stacji benzynowej do domu pana Janusza Kiwały – panowie JACEK LENART i RYSZARD ĆWIOK. Od pan Janusza Kiwała do skrętu na Lubenię – pan Szafarz Antoni Pasternak. Osiedle, okolice szkoły, wzdłuż torów w kierunku Czudca oraz do drogi na Dział  – PIOTR SZCZEPAN. Od drogi na dział, serpentyny do końca Babicy w kierunku Rzeszowa – panowie PAWEŁ JAKÓBSKI, SEBASTIAN SZCZEPEK. Babica Dział, Babia Góra –  pan HENRYK POKRYWKA. Przylasek, Kosina – GRZEGORZ BOROWIEC, PIOTR RÓŻEWICZ, ROBERT MATERNA. Bardzo proszę o jak zawsze życzliwe przyjęcie panów z Rady Parafialnej.

 11 W najbliższą 2 niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na prace parafialne.

12 Referat Misyjny Kurii Diecezjalnej informuje, że II Niedziela Adwentu (9 grudnia) jest Dniem Modlitwy za Kościół na Wschodzie, zbierane są wtedy ofiary do puszek. Proszę, aby panie z Caritas przeprowadziły zbiórkę.

13 W zakrystii są do nabycia świece wigilijne. Duże w cenie 12 zł, małe 5 zł. Ofiary z tych świeczek są przeznaczone na wypoczynek zimowy i letni w ośrodku Caritas w Myczkowcach dla dzieci pochodzących z rodzin ubogich materialnie. Torby miłosierdzia – omówienie.

 14 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Ewie Ciura, Agnieszce Płatek z córkami, Krzysztofowi Pięciak, Monice Proksa, Annie i Jackowi Lenart, Natalii Pokrywka. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę 120 zł., p. Marta Proksa 50 zł. na dekorację adwentową.

15 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Ptak, Pałys, Martoń, Dziok, Korab, Rusinek.

16 Został zakończony remont łazienki w budynku na parkingu. Można z niej korzystać, będzie otwarta w godzinach Mszy św. Za nieodpłatne ułożenie płytek dziękuję p. Tomaszowi Kołodziej, za prace hydrauliczne dziękuję p. Januszowi Rybak, za prace związane z prądem  dziękuję p. Antoniemu Pasternak, za koordynację prac dziękuję p. Sebastianowi Szczepek. Dalsze prace związane z remontem budynku na parkingu będą podjęte z Bożą i ludzką pomocą na wiosnę. Bardzo proszę, aby w ramach sobotniego sprzątania kościoła posprzątać również łazienkę.

17 Pragnę również podziękować p. Marianowi Wójcik za nieodpłatne ofiarowanie nowego odkurzacza na rzecz parafii.

18 Za dekorację adwentową dziękuję p. Anecie Jakóbskiej.

19 W związku z urlopem zdrowotnym pana kościelnego, przez najbliższe kilka tygodni posługę kościelnego będzie pełnił p. Ryszard Ćwiok. Pomagać będzie również p. Agnieszka Przybyła.

20 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym.

 21 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, w wtorek – św. Barbarę i św. Jana Damasceńskiego, w czwartek – św. Mikołaja, w piątek – św. Ambrożego.

22 Wszystkim życzę spokojnego przeżywania czasu Adwentu w modlitewnym  oczekiwaniu na pamiątkę Narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa.