1 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas ADWENTU, który ma nam pomóc przygotować się na ostateczne przyjście Chrystusa, oraz na chrześcijańskie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. W naszej parafii, codziennie w tygodniu o godz. 17.00, będą odprawiane Msze św. roratnie. Serdecznie zapraszam wszystkich na Roraty, zapraszam dzieci z lampionami.

2 Nowy Rok Liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. Program duszpasterski wpisany w nowy rok liturgiczny będzie koncentrował się na Eucharystii. Ma nam wszystkim pomóc jeszcze bardziej świadomie przeżywać Eucharystię.

3 W środę pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. Będziemy się modlić o powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

5 W tym tygodniu przypada PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – uczcimy Najświętsze Serce Pana. Będzie Msza św., również rano o godz. 07.30. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą Sakramentalną. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 07.00 do 07.30, oraz wieczorem od godz. 15.30 do 16.30, ponieważ o 16.30 jest nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku. Spowiedź codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą.

6 SPOWIEDŹ PARAFIALNA PRZED ŚWIĘTAMI Z UDZIAŁEM KSIĘŻY Z DEKANATU PLANOWANA JEST W PIĄTEK – 20 GRUDNIA.

7 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana.

8 W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. Modlitwą różańcową będziemy wynagradzać za grzechy, które ranią Serce Matki Bożej. O godz. 16.30 w sobotę odmówimy różaniec wynagradzający.

9 Jak co roku, również w najbliższą sobotę w godzinach przed i południowych  panowie z Rady Parafialnej przyniosą do naszych domów OPŁATKI WIGILIJNE, które są już poświęcone. Bardzo proszę o jak zawsze życzliwe przyjęcie panów z Rady Parafialnej.

10 W NIEDZIELĘ – 8 GRUDNIA – będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Z tą uroczystością związana jest tzw. GODZINA ŁASKI. Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.  Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski”. W NIEDZIELĘ po sumie  od godz. 12.00 – 13.00 Kościół będzie otwarty. Zapraszam do modlitwy w godzinie łaski. Ludzie chorzy, starsi którzy nie mogą w tym czasie przyjść do kościoła, niech się pomodlą w domu.

11 Referat Misyjny Kurii Diecezjalnej informuje, że II Niedziela Adwentu (8 grudnia) jest Dniem Modlitwy za Kościół na Wschodzie, zbierane są wtedy ofiary do puszek.Proszę, aby panie z Caritas przeprowadziły zbiórkę.

12 W najbliższą 2 niedzielę miesiąca ofiara będzie przeznaczona na prace parafialne.

13 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom: Renacie Kucab, Grzegorzowi Kowal, Ewie Ciura, Paulinie Rak, Agnieszce Płatek z córkami. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł., na dekorację adwentową, p. Aniela Pięciak 50 zł.

 14 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Jodłowski, Proksa, Lenart, Martoń, Dziok, Korab.

15 Za pracę na rzecz parafii dziękuję parafianom: Janowi Jucha, Ignacemu Pietrzyk, Antoniemu Pasternak, Anecie Jakóbskiej.

16 Od dzisiejszej niedzieli do następnej niedzieli (8 grudnia) pod chórem będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe. Ponadto w sklepie Spar w dniach 6 i 7 grudnia będzie przeprowadzona zbiórka produktów żywnościowych w ramach akcji. TAK. POMAGAM. Od jutra przez cały tydzień można do tego kosza składać produkty żywnościowe. Wszystkie produkty żywnościowe zebrane w kościele i sklepie Spar będą rozdzielone i przekazane potrzebującym w naszej parafii. Robiąc świąteczne zakupy pomyślmy o drugim człowieku, który może ma nieco mniej niż my. 

17 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

18 W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Rafała Chylińskiego,  w wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w środę – św. Barbarę i św. Jana Damasceńskiego, w piątek – św. Mikołaja, w sobotę – św. Ambrożego.

19 Wszystkim życzę spokojnego i głębokiego przeżywania czasu Adwentu – w modlitewnym  oczekiwaniu na pamiątkę Narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa.

20 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.