1 Dziś ostatni dzień „starego roku”. W czasie Mszy św. dziękujemy Panu Bogu za ten kończący się już 2017 rok.
2 Jutro rozpoczniemy Nowy 2018 rok. W tym dniu przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitw w intencji pokoju na świecie. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00.
3 W środę po porannej Mszy św. nabożeństwo do M. B. Częstochowskiej.
4 W najbliższy Pierwszy Czwartek Miesiąca po porannej Mszy św. będziemy się modlić w intencji Powołań do Służby Bożej w Kościele Powszechnym i w naszej Parafii.
5 W najbliższy Pierwszy Piątek Miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nie będzie Mszy św. rano będzie Msza św. wieczorem o godz. 17.00. Gdyby ktoś miał potrzebę spowiedzi proszę skorzystać z sakramentu pokuty od 15.30 – 16. 30. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo z Mszą  św.
7 W sobotę  będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną potocznie świętem Trzech Króli. Jest to dzień modlitw w intencji Misji. Składka zostanie przeznaczona na misje. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła.   
8 Najbliższa sobota to zarazem Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy świętej porannej odmówimy Litanię do Matki Bożej. Nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca rozpoczniemy w miesiącu lutym.
9 W najbliższą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednakże choinki, szopka betlejemska i śpiew kolęd trwa do 2 lutego. Jest to również Pierwsza Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych będzie na Mszy św. o godz. 09.00.
10 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję paniom i panom: Lucynie i Jerzemu Łętowskim, Bożenie Jakóbowicz, Justynie i Grzegorzowi Pietrzyk. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę  60 zł. na cele parafialne.
11 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższy piątek powierzamy rodzinom: Śnieżek, Kozik, Kozik, Górka, Górka, Machowski. Sprzątanie będzie w piątek po Mszy świętej wieczorowej o godz. 17.30.
 12 Czas Bożego Narodzenia związany jest z tradycją wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą, której celem jest spotkanie z mieszkańcami parafii, wspólna modlitwa, szczera rozmowa o codziennych radościach i krzyżach. Istotą kolędy jest błogosławieństwo Boże domu i rodziny w nowym roku. Na stole powinien być Krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo święte. Proszę, aby w jak ubiegłe lata aby ktoś z rodziny czy z sąsiedztwa, gdzie ksiądz rozpoczyna kolędę – przyjechał samochodem, aby podwieźć księdza i ministrantów tam gdzie w danym dniu będzie wizyta duszpasterska. Proszę, aby po zakończeniu kolędy w danym dniu w ostatnim domu, czy z sąsiedztwa , ktoś odwiózł księdza i ministrantów. Z góry dziękuję.
13 Kolędę rozpocznę od wtorku – 2 stycznia. Na początku Wyżne – Przylasek
a) WTOREK– od 14.45. Od pana Adama Dudek do pana Roberta Materny, zakończenie u pana Piotra Różewicza.
b) ŚRODA – od 14.45. Od pana Tadeusza Szpond do końca Przylaska.
c) CZWARTEK – 14.00. Prawa strona w kierunku Czudca. Od p. Krzysztofa Adamskiego do pana  Zbigniewa Zająca.
14 Wszystkim życzę spokojnego zakończenia Starego Roku w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.