1 W związku z zmianą czasu z zimowego na letni – od jutra Msze święte w naszej parafii – w ciągu tygodnia będą o godzinie 18.00.

2 W wtorek przypada 14 rocznica śmierci – św. Jana Pawła II papieża. Przez Jego wstawiennictwo będziemy Panu Bogu polecać całą naszą wspólnotę parafialną.

3 W środę, pół godz. przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W CZWARTEK DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI  Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ GODZ. 17.30. Jest  również Pierwszy Czwartek Miesiąca – modlić się będziemy w intencji Powołań do Służby Bożej w kościele powszechnym i w naszej parafii. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.

5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA wraz z DROGĄ KRZYŻOWĄ. O godz. 17.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i litanię do Bożego Serca – o godz. 17.45 będzie Droga Krzyżowa i Msza święta. Serdecznie zapraszam do udziału w tych  nabożeństwach. Jest  również Pierwszy Piątek  Miesiąca – przystępując do spowiedzi świętej i przyjmując Komunię świętą będziemy wynagradzać za grzechy które ranią najświętsze Serce Pana Jezusa. Od godziny 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W piątek nie będzie Mszy świętej rano – wieczorem zaczynamy Rekolekcje Parafialne. Spowiedz w 1 Pierwszy Piątek od godziny 16.30 – 17.30. Zachęcam do spowiedzi już od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed Mszą świętą i nabożeństwem.

6 W PIĄTEK ROZPOCZNIEMY NASZE PARAFIALNE REKOLEKCJE, które poprowadzi Ks. Radosław Banaś z Czudca.

PIĄTEK – 5 KWIECIEŃ – 2019r .

17.30 – KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

17.45 – DROGA KRZYŻOWA

18.15 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

19.15 – NAUKA REKOLEKCYJNA DLA MŁODZIEŻY.

Na to spotkanie serdecznie zapraszam młodzież która przyjęła sakrament Bierzmowania z klasy 8 S.P. i 3 gimnazjum, Kandydatów do Bierzmowania z klasy 7 S.P. młodzieżowe  grupy parafialne oraz młodzież naszej parafii.

SOBOTA –6  KWIECIEŃ – 2019r. Jest to również Pierwsza Sobota Miesiąca.

08.00 MSZA  SWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA OSÓB STARSZYCH, CHORYCH, WDÓW, WDOWCÓW, SAMOTNYCH

17.30 – RÓŻANIEC W INTENCJI RODZIN PARAFII

18.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA OJCÓW, MATEK, ŻON, MĘŻÓW

NIEDZIELA – 7 KWIECIEŃ – 2019r.

08.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA WSZYSTKICH

10.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ DLA WSZYSTKICH

15.00 – GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM. Pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie. Serdecznie zapraszam do udziału w REKOLEKCJACH PARAFIALNYCH.

7 Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00.

8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom z Kolonii: Janinie Lewko, Bożenie Dobrzańskiej, Beacie Dziedzic, Elżbiecie Pękosz, Ewelinie Sapa, Krzysztofowi Sapa, Ewelinie Bosek, Patrycji Budzyń, Izabeli Betlej. Sprzątający rejon złożył ofiarę  80zł. + 50 zł. na kwiaty do Bożego grobu, panie Danuta Pietrzyk 30 zł. Genowefa Sapa  30 zł. oraz z numeru domu 27 została złożona ofiara 50 zł.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy mieszkańcom Osiedla, są to rodziny: Łyszczek z szkoły, Lasota, Sawicki, Jeliński, Leśniak. Sprzątanie Kościoła będzie po Mszy świętej dla chorych, o godzinie 09.00.

10 Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Różom p. Danuty Szurlej – 100 zł., p. Zofii Piskadło – 100 zł., p. Stanisława Drążka – 100 zł. oraz Róży M.B. Częstochowskiej p. Zofii Przybyły.

11 W zakrystii można nabyć baranki z Caritasu na stół wielkanocny, ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich. Baranek 5 zł.

12 Oprócz baranków w zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Można je zapalić w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne. Tak jak przy wigilii palimy świecę wigilijną tak przy śniadaniu wielkanocnym zapalmy świecę zwaną Paschałką, która jest zmniejszoną kopią tego dużego Paschału, który święcimy w Wielką sobotę. Paschałki są z Caritasu iofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich. Koszt Paschałki 6 złotych.

13 SPOWIEDZ przedświąteczna dla naszej  parafii z udziałem księży z Dekanatu planowana jest na dzień 12 kwietnia ( piątek ).

14 ZAPOWIEDZI. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Aneta Pasternak z Babicy z Kamilem Różewicz z Wyżne – parafia Babica. Zapowiedz 1.

15 Bardzo dziękuję wszystkim którzy włączyli się w piątkową i sobotnią zbiórkę produktów żywnościowych w ramach Ogólnopolskiej Akcją Caritas „Tak. Pomagam”. Dziękuję Parafialnemu Oddziałowi Caritas za przeprowadzenie zbiórki a kierownictwu sklepu SPAR za wyrażenie zgody na zbiórkę. Jeszcze jutro kościele będzie stał kosz na produkty żywnościowe, gdyby ktoś chciał może tam złożyć określone produkty. Cieszę się, że w naszej parafii są wrażliwe serca.

16 Bardzo proszę członków Caritas w poniedziałek po Mszy św. do salki parafialnej w celu rozdysponowania złożonych produktów żywnościowych.

17 Również bardzo proszę jeszcze raz członków Caritas i Akcję Katolicką w czwartek po Mszy św. na plebanię w celu omówienia ważnej sprawy.

18 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

19 Wszystkim życzę wielu łask do pięknego przeżywania Wielkiego Postu – w mocy Bożego Ducha.