1 Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do przypomnienia, że najstarsza choroba, o której zapomnieli już mieszkańcy większości krajów rozwiniętych, w najuboższych rejonach świata jest nadal groźna i wciąż zbiera swoje tragiczne żniwo.

2 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

3 W wtorek – 2 lutego będziemy przeżywać ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane potocznie ŚWIĘTEM MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Jest to również światowy dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji Sióstr i Braci zakonnych, którzy przez obrzęd konsekracji zostali poświęceni Bogu. Zgodnie z zarządzeniem Kurii ofiara będzie przeznaczona na rzecz klasztorów kontemplacyjnych w naszej diecezji. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie gromnic.

Msze święte w święto Matki Bożej Gromnicznej będą o godz. 08.00, 10.00, 17.00.  

4  W wtorek na Mszy świętą o godz. 17.00 dzieci z klasy 3 przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają poświęcone książeczki do modlitwy.        

5 W wtorek po Mszy świętej wieczorowej ( godz. 18.00) będziemy rozbierać Szopkę i choinki. Bardzo proszę o pomoc panów z Rady Parafialnej i kilku chętnych panów aby wszystko zgrabnie zdemontować i złożyć na wyznaczone miejsce. O pomoc proszę także młodzież KSM, przygotowującą się do bierzmowania ministrantów i lektorów.

6 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.             

7 W środę – z racji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja na Mszy świętej wieczorowej poświęcimy jabłka.

8 W tym tygodniu wypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. Będziemy się modlić w intencji powołań do służby Bożej w Kościele powszechnym, naszej diecezji i parafii. 

9 W tym tygodniu przypada PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA –  uczcimy Najświętsze Serce Pana.

W związku z sytuacją pandemiczną w piątek, od godz. 08.30 z posługą Sakramentalną odwiedzę tylko tych chorych którzy zostaną zgłoszeni. Wszystkich chorych którzy chcą skorzystać z posługi pierwszopiątkowej proszę zgłosić w zakrystii lub telefonicznie ( numer telefonu 17 277 27 17).

10 Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 15.30 do 16.30. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać od poniedziałku. Spowiedź codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą.

11 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.  

12 W piątek – w liturgiczne wspomnienie św. Agaty – na Mszy świętej wieczorowej poświęcimy sól, chleb i wodę.

13 W najbliższą PIERWSZĄ SOBOTĘ Miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający, za rany zadane Niepokalanemu Sercu N.M.P.

14 W NIEDZIELĘ na Mszy św. o godz. 09.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych. Niedziela Adoracyjna.

15 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Katarzynie Haczela, Irenie Stawarz, Jadwidze Kidackiej, Magdalenie Bąk, Krystynie Lubas, Agnieszce Kucab.Grupa sprzątajaca złożyła ofiarę 180 zł. na potrzeby kościoła, p. Natalia Mediratta 40 zł. Bardzo dziękuję.

16 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Koloni: Betlej, Drajczyk, Ćwiok, Kozioł, Nieroda, Bieszczad.

17 Za pracę na rzecz parafii dziękuję p. Antoniemu Pasternak i p. kościelnemu.

18 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę  i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

19 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji, modlitwy w ciszy i spowiedzi świętej.

20 Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Ireneusz Sykała z Boguchwały z Iwoną Martoń z Babicy. Zapowiedź 2. O ewentualnych przeszkodach proszę informować Kancelarię Parafialną w godzinach urzędowania.

21 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.