1 W tym tygodniu będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienia następujących  Świętych: w poniedziałek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w wtorek – świętych Aniołów Stróżów, w czwartek – św. Franciszka z Asyżu, w piątek – św. Faustyny.
2 Jutro rozpoczniemy miesiąc październik, który w naszej tradycji religijnej związany jest z modlitwą różańcową. Matka Boża w Objawieniach w Lourdes, Fatimie i Gietrzwałdzie prosiła: o modlitwę na różańcu – bo on jest ratunkiem dla zagubionego świata i człowieka. W naszej parafii różaniec w tygodniu będzie o godz.17.00, zaraz po  różańcu o godz. 17.30  będzie Msza święta. Serdecznie na różaniec zapraszam: dzieci, młodzież, dorosłych,  starszych. Możemy wymodlić sobie i innym wiele łask.
3 W środę – NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ  połączone z różańcem.
4 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK, PIERWSZA SOBOTA i PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA.
a) w czwartek na różańcu będziemy się modlić o powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.
b) w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 07.30 będzie Msza św.  Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w pierwszy piątek rano – od godz. 07. 00, wieczorem –  od godz. 16.00 do 17.0 0, ponieważ o 17.00 jest Różaniec. Bardzo proszę, aby z sakramentu pokuty korzystać już od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30.
c) w piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z różańcem. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie różaniec.
d) w sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. przeżywając nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Modlitwą różańcową będziemy wynagradzać za grzechy, które ranią Serce Matki Bożej.
e) najbliższa niedziela adoracyjna – zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 15.00.
5 Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na RZESZOWSKĄ PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ w dniu 7 października 2018 roku o godzinie 15:00. Miejsce rozpoczęcia: Plac Śreniawitów.
6 W związku z nabożeństwem różańcowym w miesiącu październiku ulegają zmianie godziny niedzielnych Mszy św. Msze święte w październiku w niedzielę będą o godz. 8.00 i 10.00 przed południem. Po południu o godz. 15.00 będzie Różaniec i Msza święta.
7 Pragnę, aby w październikowy Różaniec włączyły się wszystkie grupy parafialne i dzieci z szkoły. Każda z tych grup parafialnych będzie raz w miesiącu prowadziła różaniec. O prowadzenie różańca w tym tygodniu poproszę: w poniedziałek Różę p. Zofii Przybyły, w wtorek  uczniów z klasy ósmej, w środę Różę p. Danuty Szurlej, w czwartek ministrantów,w piątek Różę p. Józefa Pasternaka, w sobotę czciciele Niepokalanego Serca N.M.P. Serdecznie na Różaniec zapraszam dzieci, które będą otrzymywały piękne obrazki po każdym różańcu – a na końcu miesiąca, dzieci które uczęszczały na różaniec otrzymają miłą niespodziankę.
8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Barbarze Rajzauer, Łukaszowi Krok, Grzegorzowi Krok, Anecie Krok, Barbarze Hadera. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 50 zł.
9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Szary, Ceglarski, Szczepan, Sitek, Sudacki, Cupryś.
10 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza dziękuję parafianom z Przylaska: Krzysztofowi i Agnieszce Lassota, Andrzejowi Moskwa, Adamowi Chyłek, Mariuszowi Wróbel, Tadeuszowi Szpond, Robertowi Materna, Piotrowi Różewicz, Małgorzacie Piela, Marii Pszonka, Krzysztofowi Wiater.
 11 ZAPOWIEDZI PRZEDEŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Waldemar Grzesik z Świlczy i Elżbieta Jakóbowicz z Babicy. Zapowiedz 1.
12 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.
13 Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu Imieniny, Urodziny, Rocznice – składamy serdeczne Życzenia.
14 Wszystkim życzymy spokojnego tygodnia i wielu łask od Pana Boga w codziennych zajęciach.
15 Modlitwa w intencji Synodu.