1 Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy Misjonarza z Białorusi – ks. Pawła Knurka – modlitwą i ofiarą do puszek wspomóżmy dzieło misyjne Kościoła.
 2 W wtorek rozpoczniemy miesiąc Sierpień, który w naszej chrześcijańskiej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. W tym miesiącu będziemy przeżywać święta różne Maryjne. Rzesze wiernych pielgrzymują do różnych sanktuariów Maryjnych w naszej Ojczyźnie. W tym miesiącu będziemy się modlić  o trzeźwość w naszej Ojczyznie.
3 W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina następujących świętych:  w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, w wtorek św. Alfonsa Marię Liguoriego, w piątek  Jana Marię Wianneya.
4 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
5 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK, PIERWSZA SOBOTA i PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA.
a) w czwartek będziemy się modlić prosząc o powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.
b) w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ RANO o godz. 07.30. NIE BĘDZIE RÓWNIEŻ ODWIEDZIN CHORYCH z racji Pierwszego Piątku. Spowiedz w Pierwszy Piątek od godz. 17.30 do 18.30, ponieważ o 18.30 jest nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą.
c) w piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista       półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 18.15 nabożeństwo i Msza święta.
d) w piątek pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego wyruszy 40 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszej modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach.
e) w sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. w ramach Nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 17.00 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy różaniec wynagradzający z rozważaniem 15 minutowym jednej tajemnicy różańcowej następnie Msza święta bez kazania. Serdecznie zapraszam do przeżywania nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.
f) Najbliższa niedziela Adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00.
6 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję paniom i panu: Urszuli Pałys, Ewie Ciura, Rak Paulinie, Renacie Kucab, Ryszardowi Lekki. Na potrzeby Kościoła dołożyły się panie: Alicja Pasternak, Izabela Ptak, Bernadetta Martoń – 80 zł.
7 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pięciak, Płatek, Jodłowski, Proksa, Lenart.
8 Za posprzątanie cmentarza dziękuję mieszkańcom Babicy – środek: Halinie Łyszczak, Joannie Wilk, Barbarze Hadera, Małgorzacie Cupryś, Janowi Jucha, Zbigniewowi Sudackiemu.
9 W najbliższą środę – 2 sierpnia w godzinach 14.00 – 15.30 zostanie zamknięty ruch na drodze wojewódzkiej relacji Strzyżów – Babica  oraz na drodze krajowej na odcinku Babica – Babica skrzyżowanie na Lubenię z powodu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego.
10 Za dwa tygodnie będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. W tym dniu święcimy wieńce dożynkowe, które są wyrazem naszej wdzięczności wobec Pana Boga za zebrane plony zbóż, za to że Bóg zachował nasze zbiory od powodzi, gradu, suszy, ognia.      Bardzo proszę o zmobilizowanie się i zrobienie kilku wieńców dożynkowych.
11 ZPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Bełch, syn Jana i Krystyny Graboń zam. w Babicy z Agnieszką Szala, córką Stanisława i Genowefy Słaby zam. Błażowej Dolnej. Zapowiedz 1.
 12 Jutro ( poniedziałek ) odbędzie się pogrzeb + Barbary Martoń z Babicy Koloni. O godz. 15.00 będzie Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej będzie różaniec w kościele. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…
13 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.