1 Wspominając dziś w liturgii Świętą Rodzinę zawierzamy Jej wszystkie rodziny naszej parafii – naszą zwyczajną codzienność, radości i smutki.

2 W wtorek będziemy przeżywać ostatni dzień „starego roku”. O godz. 15.00 będzie Msza św. na zakończenie starego roku z krótkim podsumowaniem wydarzeń, które miały miejsce w naszej wspólnocie parafialnej w 2019 r. Serdecznie Was zapraszam na Mszę świętą na godz.15.00, wspólnie podziękujemy Panu Bogu za ten kończący się już rok. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3 W środę – rozpoczniemy Nowy 2020 rok. W tym dniu przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitw w intencji pokoju na świecie. Przez wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki zawierzymy się Panu Bogu w Nowym Roku. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00.

4 W najbliższy Pierwszy Czwartek Miesiąca po porannej Mszy św. będziemy się modlić w intencji Powołań do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej Parafii.

5 W najbliższy Pierwszy Piątek Miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.  Będzie Msza św. również rano o godz. 07.30, i okazja do spowiedzi od godz.07- 07.30. Spowiedź wieczorem o godz. od 15.30 – 16. 30. Na Mszę św. wieczorową w pierwszy piątek miesiąca zapraszam kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klasy 8 . W czasie Mszy św. otrzymają poświęcone Krzyżyki.

W PIĄTEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza  św.

W piątek od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

6 Najbliższa sobota to zarazem Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy świętej porannej odmówimy Litanię do Matki Bożej i zawierzenie Niepokalanemu Sercu N.M.P. 

7 Najbliższa Pierwsza Niedziela Miesiąca – adoracyjna. Zmiana Tajemnic Różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00.

 8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Katarzynie Haczela, Irenie Stawarz, Jadwidze Kidackiej, Barbarze Wójtowicz, Agnieszce Kucab z córką, Magdalenie Bąk, Natalii Mediratta. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę  150 zł., na środki czystości i potrzeby kościoła, p. Krystyna Lubas 30 zł.

 9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Koloni: Betlej, Drajczyk, Ćwiok, Kozioł, Nieroda, Bieszczad.

10 Mam gorącą prośbę, by w miarę możliwości tak jak w ubiegłych latach tak i w tym roku złożyć ofiary na ogrzewanie Kościoła. Staramy się stworzyć temperaturę optymalną.

11 Czas Bożego Narodzenia związany jest z tradycją wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą, której celem jest spotkanie z mieszkańcami parafii, wspólna modlitwa, szczera rozmowa o codziennych radościach i krzyżach. Istotą kolędy jest błogosławieństwo Boże domu i rodziny w nowym roku.  Na stole powinien być Krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo święte. Proszę, aby w jak ubiegłe lata aby ktoś z rodziny czy z sąsiedztwa, gdzie ksiądz rozpoczyna kolędę – przyjechał samochodem, aby podwieźć księdza i ministrantów tam gdzie w danym dniu będzie wizyta duszpasterska. Proszę, aby po zakończeniu kolędy w danym dniu w ostatnim domu, czy z sąsiedztwa , ktoś odwiózł księdza i ministrantów. Z góry dziękuję.

12 Kolędę rozpocznę od czwartku  – 2 stycznia. Na początku Wyżne – Przylasek cz. 1 – od 13.00. Od pana Adama Dudek do pana Roberta Materny, zakończenie u pana Piotra Różewicza.

W piątek nie będzie kolędy.

W sobotę  – od 08.30. DZIAŁY – od rodziny Rataj do braci Popek.

13 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

  14 Wszystkim życzę spokojnego zakończenia Starego Roku i rozpoczęcia Nowego Roku z Panem Bogiem w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

  15 Modlitwa w intencji Rodzin.

16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.