1 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny zwany ADWENTEM. Czas Adwentu ma nam pomóc przygotować się na ostateczne przyjście Chrystusa, oraz na chrześcijańskie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia.

W naszej parafii, codziennie w tygodniu o godz. 17.00, będą odprawiane Msze św. roratnie.

2 Nowy Rok Liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Program duszpasterski wpisany w nowy rok liturgiczny podobnie jak w ubiegłych latach będzie koncentrował się na Eucharystii. Ma nam wszystkim pomóc jeszcze bardziej pokochać Eucharystię, odkryć jej znaczenie i pomóc świadomie ją przeżywać.

3 W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Andrzeja – Apostoła. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

4 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

5 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

6 W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. Będziemy się modlić o powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym, naszej diecezji i w naszej parafii.

7 W tym tygodniu przypada PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA –  uczcimy Najświętsze Serce Pana.

W związku z sytuacją pandemiczną w piątek, od godz. 08.30 z posługą Sakramentalną odwiedzę tylko tych chorych którzy zostaną zgłoszeni. Wszystkich chorych pierwszo – piątkowych i nie pierwszo – piątkowych, którzy chcą się wyspowiadać na święta proszę zgłosić w zakrystii lub telefonicznie ( numer telefonu 17 277 27 17).

Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 15.30 do 16.30. O godz. 16.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać od poniedziałku. Spowiedź codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą.

8 W tym tygodniu przypada PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. O godz. 16.30 w sobotę odmówimy różaniec wynagradzający.

9 W tym tygodniu przypada PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA – niedziela adoracyjna. NIE BĘDZIE ZMIANY TAJEMNIC RÓŻAŃCA. W miesiącu grudniu módlmy się w intencji wyznaczonej przez Ojca świętego – ZA EWANGELIZACJĘ – aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana Słowem Bożym i modlitwą.

10 Druga niedziela Adwentu (6 grudnia) jest Dniem Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Dobrowolną ofiarą możemy wesprzeć Dzieło Misyjne Kościoła.

11 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom: Bronisławie Kokot, Joannie Pomianek, Marcie Pasternak, Adamowi Zielińskiemu.Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 160 zł. na potrzeby parafii, panie Małgorzata Kucab i Olga Rożek 100 zł.

12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Babraj, Gurbisz, Niedziałek, Sworst, Wiater, Cieśla.

13 Za dekorację adwentowa dziękuję p. Anecie Jakóbskiej.

14 Za odnowienie obrazów Pana Jezusa Miłosiernego i świętego Antoniego dziękuję p. Tadeuszowi Szpond, za umocowanie tych obrazów na ścianach w przebiterium dziękuję panom Ignacemu Pietrzyk i Janowi Jucha.

15 W zakrystii są do nabycia świece wigilijne. Duże w cenie 12 zł, małe 5 zł.

16 W tym roku z przyczyn wiadomych panowie z Rady Parafialnej nie będą po domach roznosić opłatków. Opłatki wigilijne są do nabycie w Zakrystii. Opłatki są już poświęcone.

17 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy w ciszy i spowiedzi.

18 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.