1 W dniu dzisiejszym wszystkie poświęcone Kościoły przeżywają Rocznicę Poświecenia własnego Kościoła. Dziękuję wszystkim którzy trudzili się przy budowie naszego Kościoła. Dziękuję Wam którzy troszczycie się o piękno naszej świątyni.
2 W wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Proszę aby dzieci na jutro przyniosły różańcowe książeczki. W wtorek dzieci, które uczęszczały na różaniec otrzymają małą pamiątkę.
3 W środę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W liturgii będziemy wspominać WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, którzy już się cieszą chwałą nieba, przez Ich wstawiennictwo będziemy się modlić o dar świętości dla nas żyjących i zmierzających w ziemskiej pielgrzymce do domu naszego Ojca w niebie. Msze święte w naszej parafii, w kościele, będą o godz. 8.00 i 10.00. O godz. 13.00 będzie Msza święta w Kaplicy cmentarnej za Wszystkich Wiernych Zmarłych z naszych rodzin spoczywających na naszym cmentarzu. Po Mszy świętej w Kaplicy będzie procesja na cmentarzu w czasie której będą odmówione modlitwy przy grobach za zmarłych.
4 W czwartek będziemy przeżywać WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Będziemy modlić się, prosząc o Boże Miłosierdzie dla wszystkich dusz, pokutujących w czyśćcu, za swoje grzechy. Msze święte w naszej parafii będą o godz: 8.00, 10.00 i o godz. 17.00. W czwartek pół godziny przed Mszą św. wieczorową będzie różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach. Jest to również Pierwszy Czwartek Miesiąca.
5 W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofiarują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy wg intencji Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. W listopadzie spełniając powyższe warunki można w każdym dniu zyskiwać odpusty za Zmarłych. W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach – cząstkowy.
6 W tym tygodniu będziemy przeżywać PIERWSZY PIĄTEK, PIERWSZĄ SOBOTĘ i PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA.
a) w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, będzie Msza św. o 07.30
–  w piątek spowiedz będzie rano o godz. 07.00 i wieczorem od 15.30 do 16.30
–  w piątek od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną
–  w piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące – wypominki. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz.16.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Bożego  Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych – bez różańca.
b) w sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. O godz. 16.30 odmówimy różaniec wynagradzający i litanię do Matki Bożej w ramach nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca – bez wypominek.
c) w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych będzie na Mszy św. o godz. 09.00.
7 Od najbliższej niedzieli wracamy do starego porządku Mszy świętych: 07.00,09.00, 11.00.
 8 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję paniom: Bogusławie Frankowskiej, Agacie Frankowskiej, Teresie Piwko, Stanisławowi Pokrywka. Łukaszowi Niedziałek.Sprzątający złożyli ofiarę 40 zł, na środki czystości.
9 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pasternak, Rykała, Fendryk, Wójcik, Prętki.
10 O poprowadzenie różańca w tym tygodniu poproszę: w poniedziałek dzieci komunijne z klasy trzeciej, w wtorek dzieci rocznicowe z klasy czwartej.
11  W poniedziałek chcemy przewiezć ławki i krzesła z Domu Ludowego do Kaplicy cmentarnej na Mszę św. na cmentarzu w dniu 1 listopada. Bardzo bym prosił kilku panów na jutro na godz. 15.30 koło Domu Ludowego, aby te ławki i krzesła na samochód załadować i ustawić w kaplicy cmentarnej. Dziękuję panu Sołtysowi za wypożyczenie krzeseł i ławek.
12 Za pracę na rzecz parafii dziękuję panom: Wiesławowi Frankowskiemu, Ignacemu Pietrzykowi, Piotrowi Barć, Sebastianowi Szczepek, p. kościelnemu.
13 Organizowany jest bezpłatny kurs komputerowy – zapisy u p. Sołtysa.
14 Serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Różańcowych. Wszystkim życzę wielu łask w drodze do świętości.