1 W środę rozpoczniemy miesiąc Sierpień, który w naszej chrześcijańskiej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. W tym miesiącu będziemy przeżywać święta różne Maryjne. Rzesze wiernych pielgrzymują do różnych sanktuariów maryjnych w naszej Ojczyźnie. W tym miesiącu będziemy się modlić  o trzeźwość w naszej Ojczyznie.
2 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w wtorek św. Ignacego – w środę  św. Alfonsa Marię Liguoriego –  sobotę – św. Jana Wiannya.
3 W środę pół godziny przed Mszą świętą NABOŻEŃSTWO do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
4 W tym tygodniu będziemy przeżywać: PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK, PIERWSZĄ SOBOTĘ i PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA.
a) w Pierwszy Czwartek będziemy się modlić w intencji POWOŁAŃ do Służby Bożej w Kościele.
b) w Pierwszy Piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Będzie również Msza św. o 07.30. Od godz. 08.30 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w Pierwszy Piątek rano od godz. 07. 00, wieczorem od godz. 16.30. do 17.30, ponieważ o 17.30 jest nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będziewystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista  półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana.
c) w Pierwszą Sobotę w ramach nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający,za zniewagi uczynione Niepokalanemu Sercu N.M.P.
5 W Sobotę pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego wyruszy 41 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszej modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach.
6 Najbliższa niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00.
7 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Babicy – dół: Annie Niemiec, Renacie Szczepan, Małgorzacie Zając, Zbigniewowi Antosz, Łukaszowi Wolan.
8 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy dołu: Wójcik Tadeusz, Domino, Drążek, Zieliński, Kudła, Dziobek.
9 Dziękuję p. Antoniemu Pasternak za pracę na rzecz parafii. 
10 Za dwa tygodnie będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. W tym dniu święcimy wieńce dożynkowe, które są wyrazem naszej wdzięczności wobec Pana Boga za zebrane plony zbóż, za to że Bóg zachował nasze zbiory od powodzi, gradu, suszy, ognia. Bardzo proszę o zmobilizowanie się i zrobienie wieńców dożynkowych poszczególnych rejonów parafii.
11 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami z życia Kościoła.
12 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bernadeta Pytko z Babicy z Sławomirem Noga z Czudca. Zapowiedz1.
13 Wszystkim Solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy życzenia, zaś całej wspólnocie parafialnej i wszystkim gościom życzymy spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.