1 W wtorek rozpoczniemy miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Zachęcam i zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które w tygodniu będą pół godziny przed Mszą św., o godz. 17.30.
2 W wtorek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Józefa – robotnika. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących i prosić o pracę dla poszukujących.
3 W wtorek po Mszy św. wieczorowej będzie próba dla dzieci z klasy trzeciej przed Pierwszą Komunią Świętą.
4 W środę przypada dzień flagi narodowej – wywieśmy na naszych domach flagę.
5 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie z nabożeństwem majowym.
6 W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość MATKI BOŻEJ – KRÓLOWEJ POLSKI. Msze święte będą o godz. 08.00, 10.00, 15.00 z nabożeństwem majowym. Jest to również Pierwszy Czwartek Miesiąca będziemy się modlić w intencji powołań do Służby Bożej w Kościele.
7 W Pierwszy Piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Będzie również Msza św. o 07.30. Od godz. 08.30 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w Pierwszy Piątek rano od  godz. 07. 00, wieczorem od godz. 16.30. do 17.30, ponieważ o 17.30 jest nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe. Proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku. Spowiedz codziennie półgodziny przed majówką. W piątek o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, Litania do Serca Pana Jezusa, majówka i Msza święta.
8 W piątek na Nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszam Kandydatów do Bierzmowania z klasy trzeciej Gimnazjum. Po Mszy św. będzie colloquium. Proszę przynieść indeksy.
9 W piątek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Floriana – patrona Strażaków. Będziemy modlić się za wszystkich strażaków: czynnych, emerytów i zmarłych.
10 W Pierwszą Sobotę uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca połączone będzie z nabożeństwem majowym. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający, za obelgi uczynione Niepokalanemu Sercu N.M.P.
11  W niedzielę Zmiana Tajemnic Różańcowych  na Mszy świętej o godz. 15.00.
12 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Przylaska: Janinie Wróbel, Bernadettcie Kut, Danucie Chorzępa, Marii Szpond, Adamowi Chyłek. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na potrzeby parafii, zaś p. Teresa Machowska 30 zł.
13Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Przylaska: Bieda, Dryja, Kichman, Lassota, Sidor, Kulińska Marta.
14 Tradycyjnie, o porządek i czystość na cmentarzu troszczą się poszczególne rejony naszej parafii. Proszę, aby o porządek na  cmentarzu w miesiącu maju zadbały Działy.
15 Zapowiedzi Przedślubne.
Związek małżeński zamierzają zawrzeć  Grzegorz Wajda, s. Ryszarda i Marii Orzechowskiej, zam.  Glinik Dolny, par. Frysztak  z Moniką Kulińską, c. Piotra i Marty Moskwa zam. Wyżne , par. Wyżne. Zapowiedz 3.
16 Od najbliższej niedzieli – 6 maja Msze święte w naszej parafii w Niedziele i Święta w maju będą o godz. 08.00, 10.00,  15.00 z nabożeństwem majowym.
17 Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, nie żałujmy naszego czasu dla Pana Jezusa i Jego Matki. Niech nasz śpiew litanii do Matki Bożej będzie wyrazem wdzięczności za tak wiele otrzymanych łask.